Orangetheory Fitness

Do Polski wchodzi sieć klubów fitness z USA. Pierwszy niebawem ruszy

Opublikowano: 4 grudnia 2018

W Warszawie rusza pierwszy klub Orangetheory Fitness należący do wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych sieci franczyzowej. W ciągu ośmiu lat  ma powstać co najmniej 30 klubów . Ich model będzie oparty na intensywnym, grupowym treningu interwałowym pod okiem trenera. 

“Nikt nie trenuje sam i po swojemu. Chcesz trenować – to zapisz się do grupy i podczas godzinnych sesji pod okiem trenera wyciskaj z siebie siódme poty, obserwując na ekranie dane o pracy twojego serca. Po wszystkim przejrzyj wyniki na aplikacji mobilnej, a jak nie przyjdziesz – płać karę” – czytamy o fundamencie modelu biznesowego Orangetheory Fitness (OTF) w Pulsie Biznesu.

OFT to założona w 2010 r. sieć klubów butikowych, która ma już ponad 900 placówek w USA i około 100 w innych krajach. Teraz wchodzi do Polski. Pierwszy klub w Warszawie, blisko Galerii Mokotów, ma ruszyć w I  połowie grudnia 2018 r. Prowadzone są właśnie ostatnie szkolenia przed otwarciem. W roku 2019 OFT planuje uruchomienie co najmniej trzech klubów: dwóch w Warszawie (prawdopodobnie na Wilanowie i w Śródmieściu) oraz jednego w Poznaniu. Finalnie w ciągu 8 lat ma powstać co najmniej 30 klubów.

Zgodnie z wyliczeniami Deloitte’a, w Polsce działa około 2,6 tys. klubów fitness, których przychody w ubiegłym roku sięgnęły 3,7 mld zł. Z ich oferty korzystają prawie 3 mln Polaków. Rynek jest mocno rozdrobniony – największe sieci mają po kilkadziesiąt placówek.

Więcej: www.pb.pl
Fot.: Orangetheory Fitness Warszawa Mokotów

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści