pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych to nie koniec świata

Opublikowano: 6 lutego 2019

Nietrzymanie moczu (NTM) to, wbrew pozorom, bardzo częsta przypadłość – zarówno wśród osób młodych, jak i starszych, aktywnych i potrzebujących opieki. Statystycznie dotyka on co ósmego mężczyznę i co czwartą kobietę.

Nadal jednak wywołuje zawstydzenie i brak pewności siebie, co w konsekwencji prowadzi do wycofania się z życia towarzyskiego. Jednak noszenie pieluchomajtek dla dorosłych nie jest końcem świata. I z całą pewnością nie musi być powodem zażenowania.

Nietrzymanie moczu u dorosłych
NTM jest nie tylko objawem chorobowym, ale także przypadłością intymną, która nierzadko izoluje nas od przyjaciół, rodziny czy kolegów z pracy. Czujemy się zawstydzeni i osamotnieni, co chwila sprawdzając suchość bielizny. To naturalne obawy, które jednak z łatwością możemy wyeliminować. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, jak powszechnym problemem jest nietrzymanie moczu.

Czynniki ryzyka są przeróżne – od otyłości, naturalnych porodów przez ciężką pracę fizyczną po uwarunkowania genetyczne. Dodatkowo przypadłość ta może być związana także z chorobami układu moczowego, chorobami neurologicznymi, cukrzycą, stwardnieniem rozsianym czy chorobą Parkinsona. Inkontynencja moczowa może pojawiać się przy wielu schorzeniach, a nawet w trakcie ćwiczeń, śmiania się czy kichania. Wyraźnie pokazuje to, iż nietrzymanie moczu nie jest problemem dotyczącym wyłącznie jednostek.

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak dobrać rozmiar?
Kolejnym istotnym czynnikiem, który może zapewnić nam komfort i poczucie bezpieczeństwa, jest oczywiście odpowiedni wyrób chłonny. Musi on jednak być dopasowany do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem rozmiaru jak i poziomu chłonności. Wiele osób z NTM, by czuć się pewniej w trakcie dnia, wybiera wyroby o najwyższej możliwej chłonności. Bardzo często jest to jednak wyrzucanie pieniędzy w błoto, gdyż nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać danego produktu. Zamiast przepłacać, lepiej wybrać wyrób, który odpowiada naszym potrzebom.

Przy lekkim nietrzymaniu moczu możemy korzystać z wkładek urologicznych. Przy średnim poleca się większe wkładki, pieluchy anatomiczne czy majtki chłonne. Wysoki stopień inkontynencji będzie wymagał jeszcze lepszej ochrony, którą zapewnią pieluchomajtki dla dorosłych czy pieluchy anatomiczne o najwyższym poziomie chłonności. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto dobrze przeanalizować własne potrzeby. Być może będziemy mogli wybrać jeszcze wygodniejszy i bardziej dyskretny wyrób.

Pieluchomajtki czy majtki chłonne? Wybór jest jeszcze większy
Nawet przy silnej inkontynencji moczowej wcale nie musimy rezygnować z życia towarzyskiego czy nawet uprawiania sportu. Odpowiedni komfort zapewni nam wysoki stopień chłonności, ale także wygoda i oddychalność wyrobu chłonnego. A ich wybór jest naprawdę duży. Osoby aktywne z ciężkim NTM mogą na przykład korzystać z pieluch anatomicznych podtrzymywanych siatkową bielizną. Pieluchy przypominają duże wkładki, choć są bardziej chłonne, natomiast majtki przepuszczają powietrze, są wygodne i nie powodują otarć.

Pieluchomajtki dla dorosłych również mogą okazać się dobrym wyborem, zwłaszcza dla osób niesamodzielnych lub częściowo samodzielnych. W przypadku średniej inkontynencji wybór jest jeszcze większy – możemy korzystać z majtek chłonnych, które zakładane są jak zwykła bielizna czy wkładek urologicznych o różnych poziomach chłonności. Każdy z tych wyrobów zapewnia poczucie suchości i komfort noszenia, a właśnie to jest kluczowe, by móc czuć się pewnie przy problemie nietrzymania moczu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *