Najczęściej sięgamy po maści lub farmaceutyki działające miejscowo. Doskonałym uzupełnieniem jest fizykoterapia, a zwłaszcza magnetoterapia. Urządzenia do magnetoterapii są na wyposażeniu wielu ośrodków zdrowia. Polski Teslomag jest niewielkim urządzeniem w przystępnej cenie. Jako wyrób medyczny certyfikowany jest specjalnie do użytku domowego.

Jego moc ujmuje cytat Marie Alfreda Cornu: „Żadne odkrycie od czasów wynalezienia druku nie miało większego znaczenia we współczesnym świecie niż odkrycie elektromagnetyzmu”.

Stany zapalne stawów

Ta grupa schorzeń ma różne źródła i jest bardzo częstym problemem. Zmienne pole magnetyczne niskiej częstotliwości jest wyjątkowo skuteczne w likwidowaniu stanów zapalnych. Niejednokrotnie pozwala wręcz uniknąć ingerencji chirurgicznej. Dzięki takiej terapii pole magnetyczne swobodne przenika przez ciało człowieka i dociera do miejsca zmienionego chorobowo.

Mechaniczne urazy mięśni i naciągnięcie ścięgien

Kontuzje mięśni i ścięgien najczęściej występują w przypadku zbyt gwałtownego bądź niedostosowanego do naszych możliwości obciążenia lub urazu mechanicznego, np. uderzenia. Często występują podczas uprawiania sportu, gdzie nasze możliwości poddawane są ekstremalnym próbom. Częściej jednak występują przy nawet niewielkim obciążeniu u osób, których sprawność fizyczna nie jest należycie pielęgnowana. Organizmowi przyzwyczajonemu do siedzącego trybu pracy, braku ćwiczeń i regularnego ruchu wystarczy złe stąpnięcie czy gwałtowny obrót lub wyglądający niewinnie upadek. Całkowite wyleczenie może trwać miesiącami, a bywa, że jest wręcz niemożliwe. Również w tym przypadku zastosowanie pola magnetycznego jest nieocenione.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa objawia się bólem stawów i ograniczoną ruchomością. Wraz z wiekiem lub z powodu urazu funkcja regeneracji chrząstki jest zaburzona. To prowadzi do choroby zwyrodnieniowej, a ta − nieleczona − postępuje. W Polsce cierpi na nią ponad 2 miliony osób i jest ona najczęstszą przyczyną orzekania o inwalidztwie. Magnetoterapia pobudza komórki stawów, prowadząc do regeneracji. Jest obecnie jedną z najlepiej rokujących metod leczenia.

Złamania kości

Magnetoterapia jest jedyną metodą fizykalną, którą można stosować przez gips lub opatrunek. Linie pola swobodnie przenikają przez tego typu barierę, docierając do miejsca złamania. Badania kliniczne potwierdziły, że pole magnetyczne przyspiesza zrastanie kości. Całkowite wyleczenie po złamaniu może nastąpić nawet dwukrotnie szybciej niż bez zastosowania magnetoterapii.

http://www.teslomag.pl