portfele

● Skórzane portfele idą z duchem czasu. Zobacz, co oferują

Opublikowano: 3 sierpnia 2017

Skórzane portfele ewoluują w dwie strony. Albo otrzymujemy cienkie etui na cyfrowe pieniądze w postaci kart, albo duży, klasyczny, skórzany portfel z wartością dodaną w postaci GPS-a, alarmu, aparatu fotografującego złodzieja lub power banku do smartfona. 

Armeńska firma Volterman zaprezentowała niezwykle bezpieczny, przynajmniej w założeniach, portfel. Nie jest to portfel cyfrowy, ale fizyczny, skórzany.

W przedmiot wbudowano alarm, moduł GPS oraz aparat, który wykonuje zdjęcia osobie otwierającej portfel i przesyła je właścicielowi. Volterman Smart Wallet wyposażono w 512 megabajtów pamięci RAM, baterię, procesor, system zabezpieczeń działający w podczerwieni i łączność Wi-Fi.

Właściciel portfela powinien sparować go ze swoim smartfonem, a wówczas, gdy oba urządzenia znajdą się w większej niż zdefiniowana odległości, rozlegnie się wbudowany w portfel alarm. Zaletą rozwiązania jest fakt, że działa ono w obie strony. Jeśli zapomnimy smartfona, a mamy przy sobie portfel, sygnał alarmowy poinformuje nas o pozostawionym telefonie.

Moduł GPS pozwoli namierzyć zgubiony lub skradziony portfel, a działający na podczerwień system zabezpieczeń chroni przed kieszonkowcami. Co więcej, chroni on też przed próbą skimmingu, czyli zdalnego skanowania danych m.in. z kart płatniczych. Gdy portfel znajduje się w trybie alarmowym, przy każdym otwarciu wykona zdjęcie osoby otwierającej i wyśle je właścicielowi.

Sprzedaż portfela rozpocznie się w grudniu br.

Na bardzo ciekawy pomysł wpadła pochodząca z San Francisco firma Lucca Bozzi, która stworzyła pierwszy w historii “portfel solarny”.

Przede wszystkim jest to power bank dla naszych smartfonów, który wydłuży ich “życie” nawet o 10 godzin. Ładowanie możliwe jest przez zintegrowany kabel, który po skończonym ładowaniu można schować w specjalnie przygotowanej przegródce.

Ponadto portfel wyposażono w ogniwo fotowoltaiczne, dzięki czemu ładuje się za pośrednictwem dowolnego źródła światła. Wystarczy położyć go np. na oknie, a wpadające do pokoju słońce czy światło dzienne po prostu go naładuje (oczywiście można też naładować go w sposób tradycyjny, za pomocą kabla). Dodatkowo “Solar Wallet” wyposażono w technologię, która zabezpieczy karty zbliżeniowe przed nieautoryzowany odczytem danych.

Do masowej sprzedaży “Solar Wallet” trafić ma pod koniec 2017 roku. Kosztować ma 199 dolarów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl/kickstarter.com
Fot.: www.fb.com/voltermansmartwallet

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *