Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Piłka nożna: rekordowa premia za mistrzostwo świata w Rosji

Opublikowano: 29 października 2017

Zwycięzca mistrzostw świata w Rosji otrzyma premię w wysokości 38 mln dolarów. Dla porównania piłkarze Niemiec, zwycięzcy mundialu w 2014 r., dostali 35 mln dol., a cztery lata wcześniej Hiszpanie za wygraną w RPA otrzymali 30 mln dol.

Obradująca w Kalkucie Rada FIFA ogłosiła, że łączna pula nagród MŚ 2018 wyniesie 400 mln dolarów. Każda z 32 reprezentacji, w tym Polska, uczestniczących w mistrzostwach świata w Rosji, uzyska co najmniej 8 mln – informuje tvn24.pl.

Mistrz świata dostanie 38 mln, a wicemistrz 28 mln. Wzrosną sumy dla drużyn narodowych sklasyfikowanych na trzecim i czwartym miejscu, tzn. 24 i 22 mln. Ćwierćfinaliści zainkasują po 16 mln (w każdym przypadku wzrost o 2 mln), zaś zespoły, które odpadną w 1/8 finału wzbogacą się o 12 mln (podwyżka o 3 mln). Koszty dla poszczególnych reprezentacji na tzw. przygotowania ustalono na poziomie 1,5 mln.

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Rosji w 2018 r. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na dwóch kontynentach (w Europie i w Azji).

W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje narodowe. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach).

Źródło: www.tvn24.pl/www.sprawnypo40.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
najstarszy piłkarz
Egipski bramkarz Essam El-Hadary zamierza zadebiutow...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...