Przeszczep włosów

Przeszczep włosów Smart Graft u kobiet – prawda czy fałsz?

Opublikowano: 13 września 2021

Problem łysienia dotyczy nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów do walki z tą przypadłością. Jednym z nich jest przeszczep włosów metodą Smart Graft, dostępny również w ofercie Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Jakie informacje na temat przeszczepu włosów są prawdziwe, a jakie wynikają z niewiedzy?

  • Przeszczep włosów Smart Graft nie może się nie udać – PRAWDA
  • Przeszczep włosów to zabieg tylko dla mężczyzn – FAŁSZ
  • Przeszczep włosów Smart Graft jest minimalnie inwazyjny – PRAWDA
  • Przeszczep włosów Smart Graft u kobiet daje sztuczny efekt – FAŁSZ
  • Przeszczep włosów Smart Graft można wykorzystać do odbudowy brwi – PRAWDA
  • Przeszczep włosów metodą Smart Graft to bolesny zabieg – FAŁSZ
  • Efekty przeszczepu włosów Smart Graft nie pojawiają się od razu – PRAWDA

Przeszczep włosów Smart Graft nie może się nie udać – PRAWDA

Pacjentka, która skorzysta z metody Smart Graft nie musi martwić się, że transplantacja włosów zakończy się niepowodzieniem – dlaczego? Ponieważ poziom przeżywalności przeszczepionych włosów wynosi aż 98-99%.

Przeszczep włosów to zabieg tylko dla mężczyzn – FAŁSZ

Z przeszczepu włosów metodą Smart Graft może skorzystać każdy, bez względu na płeć. Wbrew obiegowej opinii nie jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Coraz częściej problem łysienia dotyka również kobiet i one również poddają się terapiom włosowym, by móc pozbyć się kompleksów na tym tle.

Przeszczep włosów Smart Graft jest minimalnie inwazyjny – PRAWDA

Przeszczep włosów u kobiet za pomocą technologii Smart Graft pozwala specjaliście pobrać i przeszczepić pojedyncze mieszki włosów bez konieczności użycia skalpela, co czyni całą procedurę minimalnie inwazyjną (w przeciwieństwie do klasycznej metody paskowej, gdzie konieczne jest wycięcie pasków skóry).

Przeszczep włosów Smart Graft u kobiet daje sztuczny efekt – FAŁSZ

Włosy przeszczepione metodą Smart Graft wyglądają bardzo naturalnie, osoby postronne nie będą w stanie zauważyć, że dana kobieta poddała się tej kuracji. Podczas zabiegu lekarz pobiera i przeszczepia tzw. grafy, czyli zespoły mieszków włosów (1-4), dzięki czemu włosy są rozmieszczone symetrycznie i równomiernie, bez pozostawiania rozległych, szpecących blizn.

Przeszczep włosów Smart Graft można wykorzystać do odbudowy brwi – PRAWDA

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że technologia Smart Graft  (FUE – Follicular Unit Extraction), może posłużyć do przeszczepu włosów w inne miejsca, niż skóra głowy np. w obszarze brwi, uzupełniając ubytki. W przypadku mężczyzn przeprowadza się również mikroprzeszczepy włosów w do zagęszczenia zarostu, klatki piersiowej.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft to bolesny zabieg – FAŁSZ

To nieprawda. Transplantacja włosów Smart Graft odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjentka nie czuje bólu i w komfortowy sposób może znieść kilkugodzinną sesję zabiegową. Tak więc z tej rewolucyjnej i zaawansowanej technologicznie terapii mogą skorzystać również te kobiety, które mają niski próg odporności na ból.

Efekty przeszczepu włosów Smart Graft nie pojawiają się od razu – PRAWDA

Chcąc cieszyć się piękną, bujną fryzurą, należy uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty przeszczepu włosów Smart Graft są zauważalne po mniej więcej 2 miesiącach. Natomiast końcowy rezultat zabiegu jest widoczny po około 12 miesiącach. Jak pokazuje praktyka, każda pacjentka, która poddała się tej innowacyjnej terapii włosów twierdzi, że warto czekać, by móc pozbyć się kompleksów i zapomnieć o wstydzie.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat przeszczepu włosów na głowie lub zabiegu odbudowy brwi metodą Smart Graft? Kluczowe informacje dotyczące tej nowoczesnej technologii znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
stomatologia
Wszystkie stosowane we współczesnej protetyce implanty zębow...