rowerzysta sąd

Rowerzysta uderzył pieszego ze skutkiem śmiertelnym. Jest wyrok

Opublikowano: 15 maja 2018

Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że 42-letni rowerzysta Sebastian Z. działał nieumyślnie i nie chciał spowodować ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zasądził rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za uderzenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym. 

Sąd zmienił kwalifikację czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci.  Wcześniej 42-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 156 par. 3 kodeksu karnego, czyli spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią poszkodowanego.

Jak cytuje uzasadnienie sądu tvn24.pl, “aby móc przypisać oskarżonemu winę czynu opisanego w artykule 156 par. 3 kk, należałoby przede wszystkim wykazać, że oskarżony miał zamiar spowodowania ciężkich obrażeń ciała u pokrzywdzonego, którego skutkiem była jego śmierć, bądź by na to – co najmniej – się godził. Tymczasem zgromadzony przez prokuratora materiał dowodowy poddany ocenie sądu do takiego wnioskowania nie uprawnia”.

Oskarżony Sebastian Z. podczas procesu prosił o wybaczenie rodzinę zmarłego. W ramach zadośćuczynienia ma zapłacić żonie i córce pokrzywdzonego 50 tys. zł.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 23 sierpnia 2017 r., około godz. 23 w centrum Szczecina.

Czytaj też: 42-letni rowerzysta uderzył 47-letniego pieszego. Ten zmarł, a sprawa trafiła do sądu

Z zeznań atakującego wynikało, że dwóch pijanych mężczyzn doskoczyło do niego, kiedy siedział na rowerze. Wtedy uderzył jednego z nich. Przyznał, że wcześniej wywiązała się kłótnia, bo Sebastian Z. wraz ze znajomymi jechali rowerami po chodniku.

Więcej: www.tvn24.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
spodenki rowerowe
Z całą pewnością spodenki rowerowe stanowią podstawowy eleme...
Jazda na rowerze
Jazda na rowerze to aktywność aerobowa charakteryzująca się...
rower
Wchodząc do rowerowego sklepu stacjonarnego lub internetoweg...
dieta rowerzysty
Osoby, które regularnie jeżdżą na rowerze, powinny z...
rower
Wszyscy powtarzają, że sport to zdrowie. Jedną z najchętniej...