średnia długość członka

Średnia długość członka. Czy masz powody do kompleksów?

Opublikowano: 2 czerwca 2022

Średnia długość członka we wzwodzie wynosi około 13 centymetrów – oczywiście w zależności od źródła, wartość ta może być nieco inna, jednak różnice okażą się nieznaczne. Według wielu specjalistów jest to długość, która pozwala na bezproblemowe usatysfakcjonowanie partnerki. Co więcej, nawet krótszy penis, może dać kochankom fantastyczne doznania, dlatego też kompleks małego penisa nie powinien spędzać mężczyznom snu z powiek. Wiemy jednak, że jest inaczej, dlatego też w tym artykule podpowiemy ci, w jaki sposób poradzić sobie z problemem.

Ile mierzy średni penis?

Średnia długość penisa to obiekt zainteresowań specjalistów od wielu lat. Powstały liczne publikacje i przeprowadzono mnóstwo badań, spośród których bardzo często przytacza się te, wykonane przez doktora biologii Alfreda Kinseya. Jego instytut, dzięki wywiadom z kilkoma tysiącami mężczyzn dowiódł, że średnia długość penisa we wzwodzie wynosi od 5 do 6,5 cala (12,7 – 16,5 centymetra), zaś w stanie spoczynku – od 1 do 4 cali (2,5 – 10 centymetrów). Średni obwód penisa wyniósł natomiast od 4 do 5 cali (10 – 12,7 centymetrów).

Instytut Kinseya rzucił również więcej światła na kwestię mikropenisa – problemu, z którym zmaga się około 0,6% mężczyzn. Odnosi się on do tych osób, których członek (w momencie erekcji) nie przekracza długości 2,7 cala (około 7 centymetrów). Najczęstszą przyczyną tego problemu jest niewystarczająca ilość testosteronu w późniejszych etapach rozwoju płodu.

Oczywiście mamy dostęp również do wielu innych, bardziej aktualnych badań, np. tych, jakie przeprowadził brytyjski psychiatra David Veale. Wziął on pod uwagę ponad 15 tysięcy mężczyzn, co pozwoliło mu uzyskać szczegółowe wyniki, które nie są zaskakujące. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że:

  • średnia długość penisa w stanie erekcji wynosi 13,12 cm, a w spoczynku 9,16 cm;
  • średni obwód penisa w stanie erekcji wynosi 11,66 cm, a w spoczynku 9,31 cm.

Co więcej, dzięki przeprowadzeniu badań w różnych europejskich krajach można było określić rozmiar penisa dla poszczególnych narodowości. Według statystyk najlepiej wypadli Niemcy, których średnie długości penisa wynosiły 14,48 cm – oczywiście we wzwodzie.

A jak prezentują się wyniki badań na mężczyznach zamieszkujących inne kontynenty? Wiele różnych źródeł potwierdza, że największy rozmiar penisa mają mieszkańcy południowej i środkowej Afryki, a także Brazylii oraz Meksyku (średnio 14,80 – 16 centymetrów).

Jak zmierzyć długość penisa w odpowiedni sposób?

Jeżeli chcesz przekonać się, jaki masz rozmiar penisa, powinieneś mierzyć go we właściwy sposób. Najlepiej użyć do tego taśmy mierniczej, której początek należy umieścić u podstawy członka, a więc w miejscu, w którym przylega on do ciała. Wyciągnij ją do samego czubka główki – możesz to zrobić zarówno w stanie spoczynku, jak i pełnej erekcji.

Równie łatwo jest zmierzyć obwód penisa – użyj do tego taśmy mierniczej albo sznurka i zadbaj o to, aby członek był w pełnym wzwodzie. Teraz wybierz jego najszerszą część i owiń ją taśmą – liczba, przy której będzie się kończyć określi grubość twojej męskości.

Grubość członka. Obwód równie ważny czy długość?

A skoro już jesteśmy przy obwodzie penisa, warto powiedzieć o nim nieco więcej. Jak się bowiem okazuje, wielu mężczyzn niezadowolonych z długości swojego członka, posiada duży obwód przyrodzenia – liczni specjaliści są zdania, że dla intensywniejszych doznań seksualnych (szczególnie w kontekście twojej partnerki), to właśnie grubość ma większe znaczenie niż długość.

Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że gruby penis o wiele efektywniej stymuluje ścianki pochwy, dając dużo więcej przyjemności partnerce. Jeżeli więc twoja męskość nie jest przesadnie długa, ale za to ma duży obwód – nie musisz mieć żadnych kompleksów. I bez wątpienia potwierdzi to również twoja partnerka.

Kompleks małego penisa. Jak sobie z nim radzić?

Według większości mężczyzn to właśnie od rozmiaru penisa zależy jakość współżycia. Jest to tylko po części prawda – owszem, długi i gruby członek może dać więcej przyjemności kobiecie (również pod kątem wizualnym), jednakże na prawdziwą radość płynącą z seksu wpływ mają zaangażowanie mężczyzny oraz technika. W sytuacji, gdy rozmiar penisa jest nieduży, warto korzystać z różnych pozycji miłosnych, mających na celu stymulowanie najbardziej wrażliwych miejsc partnerki, przede wszystkim łechtaczki (polecana jest np. odmiana seksu klasycznego, w której kobieta kładzie mężczyźnie nogi na przedramionach).

Kompleks małego penisa można zwalczyć również bezpiecznymi metodami powiększania członka albo poprawiania siły i długości erekcji. Na co najlepiej postawić? Szczegółową odpowiedź na pytanie „jak powiększyć penisa?” znajdziesz tutaj – oto sprawdzone metody, które pozwolą ci zyskać późniejszą męskość.

Ćwiczenia pozwalające zwiększyć rozmiar penisa

Najbardziej bezpieczną i polecaną przez specjalistów metodą na zwiększenie długości członka są ćwiczenia – wykonywane regularnie i na przestrzeni kilku miesięcy, mogą przynieść doskonałe rezultaty. Wpływają pozytywnie na ukrwienie, a także poszerzanie ciał jamistych, dzięki czemu twój penis nie tylko stanie się większy (o 2-3 centymetry), ale również sprawniejszy. Dzięki ćwiczeniom poprawisz bowiem jakość erekcji, co będzie miało znaczący wpływ na doznania seksualne.

Do najbardziej popularnych ćwiczeń zaliczamy przede wszystkim:

  • rozciąganie penisa w różne strony – wystarczy chwycić jego główkę, wyciągnąć go i pozostawić w takiej pozycji przez około 10 sekund, po czym kilkukrotnie powtórzyć ćwiczenie;
  • trening mięśnia Kegla, który należy zaciskać przez około 5-10 sekund w 3 seriach po 10 powtórzeń (zlokalizowanie go jest możliwe dzięki symulowaniu próby wstrzymania moczu);
  • jelqing, który polega na zaciśnięciu penisa znajdującego się w stanie erekcji dłonią, a następnie przesuwaniu jej wzdłuż – od nasady, do żołędzia.

Oprócz tego możliwe jest wykonywanie ćwiczeń przy użyciu specjalnych ciężarków albo… z pomocą partnerki. Dzięki temu nie tylko rozmiar twojego penisa stanie się z czasem większy, ale również znajdziesz sposób na ciekawą grę wstępną.

Skuteczne suplementy diety

Kolejną bezpieczną metodę, dzięki której twój penis stanie się większy i grubszy, stanowią specjalne tabletki, które bardzo często dostępne są bez recepty. Ich atutem jest przede wszystkim naturalny skład, w którym nie znajdują się jakiekolwiek substancje, mogące powodować skutki uboczne. Dzięki temu możliwa jest kilkumiesięczna suplementacja, która pozwoli ci wyeliminować swój kompleks.

Warto jednak zwrócić uwagę na jakość kupowanych suplementów – najlepszy preparat zawierać będzie skuteczne substancje aktywne, które poprawiają ukrwienie członka, zwiększają objętość jego ciał jamistych, a także mają pozytywny wpływ na libido i potencję. Do tych najbardziej cenionych zaliczamy między innymi ekstrakty z szafranu, czarnego pieprzu, cytryńca chińskiego czy buzdyganka naziemnego. Pozytywny wpływ na długość penisa mogą mieć również żeń-szeń, korzeń maca, palma sabałowa czy L-arginina.

Pamiętaj – kupuj wyłącznie tabletki ze sprawdzonych źródeł, które cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że w bezpieczny sposób powiększysz rozmiar penisa.

Urządzenia do powiększania członka

Wśród metod, które pozwalają poprawić rozmiar penisa, znajdują się również specjalne urządzenia – pompki oraz ekstendery, dostępne w wielu rozmaitych formach. Czym się charakteryzują?

Pompki wyposażone są w specjalne cylindry, w których umieszcza się penisa. Kolejnym krokiem jest wtłoczenie do ich wnętrza powietrza, które rozszerzy ciała jamiste i sprawi, że napłynie do nich więcej krwi. Kiedy penis osiągnie odpowiedni rozmiar, należy ściągnąć cylinder i nałożyć u jego nasady specjalny pierścień. Po tym można rozpocząć stosunek. Według wielu specjalistów regularne używanie pompki może przynieść trwały efekt w postaci większej długości penisa.

Ekstendery są natomiast urządzeniami, które zakłada się na przyrodzenie i nosi przez kilka godzin dziennie. Powodują one rozciąganie penisa, ale nie na tyle duże, by użytkownik czuł jakikolwiek dyskomfort. Może to być również metoda bardzo skuteczna, jednak powinna być stosowana z umiarem – zbyt częste używanie ekstendera może bowiem doprowadzić do problemów z ukrwieniem członka, a nawet bolesnych wzwodów.

Zabiegi powiększania penisa

Jeżeli żadne z powyższych metod nie przyniosą efektu, warto poddać się stosownemu zabiegowi, np. z udziałem kwasu hialuronowego. Jest to metoda skuteczna, która pozwoli natychmiast powiększyć penisa nawet o 2-3 centymetry. Pamiętaj jednak, by skorzystać z usług doświadczonego specjalisty, który cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentów.

Podsumowanie

Długość penisa to temat niezwykle delikatny i trudny dla wielu mężczyzn. Często staje się zupełnie niepotrzebnym problemem, który uniemożliwia cieszenie się z życia intymnego i nie pozwala na uszczęśliwienie partnerki. Dlatego też podstawową kwestią w radzeniu sobie z kompleksem jest akceptacja wielkości penisa – choć jego średnia długość może być większa niż twoja, nie powinieneś zaprzątać sobie tym głowy, a skupić się na zadowoleniu partnerki. Albo skorzystać z którejś z powyższych metod – w ten sposób zwiększysz swoje szanse na udane życie erotyczne i nie tylko powiększysz członka, ale również zyskasz silne i długotrwałe erekcje.

Pamiętaj – czasami rozmowa o problemie z partnerką może pomóc ci w wyeliminowaniu wszelkich kompleksów. Twoja druga połowa na pewno zrozumie i pocieszy, dlatego warto pokusić się o chwilę szczerości.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...