totalna biologia

Totalna biologia, czyli metoda, która zrewolucjonizowała medycynę alternatywną

Opublikowano: 8 czerwca 2022

Bardzo szerokie grono osób poszukuje sposób na poprawę stanu swojego zdrowia. Chcąc uniknąć skutków ubocznych czy szukając innej drogi, niż silne leki i inne medykamenty, które co gorsza, nie przyniosły zamierzonych rezultatów, sięgamy po metody medycyny alternatywnej. Dziś obserwujemy na całym świecie mocny powrót do naturalnych rozwiązań, życia w zgodzie z naturą i wykorzystania jej dóbr. Totalna biologia sięga jednak jeszcze głębiej. Czy nierozwiązane konflikty z przeszłości mają wpływ na stan naszego zdrowia? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Jak to się zaczęło…

Totalna biologia dociera do coraz większej liczby odbiorców na całym świecie. Co więcej, stosując się do jej zasad, wiele osób widzi poprawę stanu swojego zdrowia. To sprawia, że ta gałąź medycyny alternatywnej zyskuje ogromną popularność i uznanie na całym świecie. Wrócimy jednak do jej początków. Totalna biologia jest kontynuacją odkryć dr Hammera. Jej głównym twórcą jest dr Gilbert Renaud. Jest to ceniony wykładowca Otwartego Uniwersytetu Biologii w Węgrzech. Naukowiec jest autorem licznych szkoleń dla lekarzy i terapeutów na całym świecie. Jego dwudziestoletnie doświadczenie pokazuje, że leczenie jedynie na podłożu fizycznym, nie przynosi długookresowych efektów. Bardzo często obserwować można nawrócenie choroby.

Krótka charakterystyka założeń totalnej biologii

Zwolennicy metody totalnej biologii uważają, że przy jej pomocy jesteśmy w stanie wyleczyć złamania, zaburzenia psychologiczne, takie jak nerwica, schizofrenia czy depresja, chorobę odkleszczową- borelioza oraz setki innych popularnych schorzeń, które dotykają ogromną część populacji. W czym zatem tkwi sekret omawianej metody? Przede wszystkim przyczynę wszystkich chorób, które nas dotykają, totalna biologia upatruję w nierozwiązanych konfliktach z przeszłości. Według jej twórców przyczyna powstawania chorób nie leży w mechanicznych urazach, wrodzonych wadach, zaburzeniach hormonalnych, mutacjach genetycznych, lecz w naszej głowie, a więc psychice. Nieuświadomione konflikty emocjonalne są podłożem, źródłem wszelkich dolegliwości.

Dlaczego? Jeśli jakieś niezakończone sprawy, które były dla naszej psychiki ważne, pozostają w naszej podświadomości, nasz mózg rozwiązuję je samodzielnie, by pozbyć się balastu, przekazując je w dowolnie wybranego miejsca w naszym ciele. Dla naszego mózgu choroba staje się rozwiązaniem problemu. Pomimo rozwoju ludzkiego umysłu, wciąż jest on nastawiony przede wszystkim na przetrwanie, nie zajmując się naszą psychiką. Co ciekawe, dr Gilbert Renaud wskazuję, że aż 60% pozbycia się chorób i dolegliwości, wynika z samego faktu zrozumienia przyczyn choroby.

Uświadomienie- podstawowa droga do osiągnięcia zdrowia i dobrego samopoczucia

Totalna biologia oparta jest na założeniach określanych mianem recall healling. Pod tajemniczo brzmiącą anglojęzyczną nazwą, kryje się przede wszystkim uświadomienie o własnych konfliktach. Szybkie tempo życia, ogrom służbowych oraz prywatnych obowiązków sprawia, że na co dzień nie jesteśmy świadomi własnych konfliktów psychicznych, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Co najbardziej skomplikowane, o niektórych nie mamy prawa wiedzieć ani ich pamiętać- mogły wydarzyć się one jeszcze w łonie naszej matki bądź zaraz po naszym urodzeniu. Niezwykle ciekawym jest, że program przechowywany w naszym mózgu, obejmuję cztery pokolenia klanu rodzinnego wstecz. Nasze choroby mają więc podłoże także w pamięci biologicznej komórek czy historii naszej rodziny. Według totalnej biologii przyczyną chorób jest przede wszystkim bardzo gwałtowny, silny stres, który atakuję tkanki oraz narządy.

Na czym polega leczenie według biologii totalnej?

By uświadomić pacjentom swoje konflikty, naukowcy zadają wiele pytań. Ich celem jest uświadomienie oraz nazwanie konfliktu, który jest podłożem chorób. Bardzo wiele negatywnych emocji pochodzi z okresu naszego dzieciństwa czy okresu niemowlęcego. Coś, co dla dorosłych wydawało się błahostką, dla nas mogło mieć ogromne znacznie. Co ważne, konflikt idzie w parze wraz z trudnymi emocjami. W pierwszej kolejności należy je przyjąć i zaakceptować, a następnie odrzucić. Pacjent musi także wyzbyć się szkodliwych wzorców z przeszłości. Znalezienie konfliktu, jego akceptacja oraz porzucenie przynosi efekty, które mogą wydawać się wręcz nieprawdopodobne.

Totalna biologia i jej potwierdzenie

Nie odnajdziemy naukowych raportów bądź badań, które jednoznacznie potwierdzają skuteczność stosowania totalnej biologii. Jej twórcy oraz zwolennicy, opierają się na badaniach i zasadach metodologicznych. Do dzisiejszego dnia totalna biologia budzi wiele kontrowersji. Jest to jednak psychobiologiczna koncepcja żywych organizmów. Od dawien dawna, już nasi przodkowie zdawali sobie sprawę z faktu, że zdrowa dusza, to zdrowe ciało. Warto więc powrócić do własnych korzeni, zaakceptować siebie, wyzbyć się wszelkich negatywnych emocji, wyrzutów sumienia i zacząć kochać swoją duszę i ciało, a wiele dolegliwości, schorzeń, a także poważnych chorób odejdzie w zapomnienie. Totalna biologia z całą pewnością jest nowoczesną, innowacyjną metodą medycyny alternatywnej, której będziemy obserwować ciągły rozwój oraz dalszy rozkwit popularności.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...