trasa czerwonej nitki

W Kielcach zapromują krwiodawstwo. Crash test w okularach VR, koncert Anity Lipnickiej

Opublikowano: 21 maja 2018

Tegoroczny piknik rodzinny “Trasa Czerwonej Nitki”, który jest integralną częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”, odbędzie się już 9 czerwca w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia. Uczestnicy będą mogli oddać krew w mobilnych punktach, a jedną z licznych atrakcji będzie koncert Anity Lipnickiej.

Piknik potrwa do godziny 22. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dla dorosłych przygotowano atrakcje w strefie bezpieczeństwa, a wśród nich: crash test w wirtualnej rzeczywistości oraz alkogogle. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach, pobawić się na dmuchańcach, zobaczyć szczudlarzy i występy mimów.

Krew jest potrzebna każdego dnia, jednakże szczególnie duże zapotrzebowanie na nią jest w okresie wakacyjnym. Podczas sezonu urlopowego aktywność stałych krwiodawców jest mniejsza, a zapotrzebowanie na najcenniejszy lek utrzymuje się na stałym poziomie. Wtedy też dochodzi do większej liczby różnych wypadków komunikacyjnych. Niedobory spowodowane są również nierównomiernym rozkładem procentowym poszczególnych grup krwi. Jak wynika z danych Narodowego Centrum Krwi, najwięcej osób ma grupę krwi A Rh+ (32%) oraz 0 Rh+ (31%).

Ogólnopolska kampania promująca honorowe krwiodawstwo „Twoja krew, moje życie” jest realizowana    w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” finansowanego przez Ministra Zdrowia. Realizatorami kampanii społecznej są Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Trasa Czerwonej Nitki to integralny element kampanii. W poprzednich latach została zorganizowana w Warszawie i Szczecinie.

Więcej: www.twojakrew.pl  

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *