wykład flirt

Warszawa: 13 lutego wykład ekspertów o flircie

Opublikowano: 6 lutego 2019

13 lutego br. o godz. 18., w “wigilię” Walentynek,  w siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej przy ul I. Krasickiego 20/22 w Warszawie odbędzie się wykład o miłości, podrywach i intymności. W spotkaniu weźmie udział czworo socjologów, którzy tą tematyką zajmują się w swoich badaniach.

Pretekstem do dyskusji będzie wydana w serii MONOGRAFIE FNP książka autorstwa dr Katarzyny Kalinowskiej pt. “Praktyki flirtu i podrywu”. Badaczka, która znajdzie się w gronie uczestników spotkania, prowadziła swoje badania w sanatoriach, w środowisku kuracjuszy oraz podczas imprez klubowych w gronie ludzi młodych. Dr Kalinowska zajmuje się szczególnie teoriami społecznymi i filozoficznymi, które mają potencjał opisywania rzeczywistości afektywnej. Obecnie prowadzi badania nad doświadczaniem bezsensu i braku sensu w relacjach intymnych i zawodowych.

Spotkanie poprowadzi dr Julita Czernecka, adiunkt z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Do jej zainteresowań badawczych należą m.in. socjologia miłości, społeczno-kulturowe przemiany modelu kobiecości i męskości.

Wśród prelegentów jest też dr hab. Mariola Bieńko – wykładowczyni w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Zajmuje się problematyką socjologii małżeństwa i rodziny, zagadnieniami intymności i seksualności człowieka oraz szeroko rozumianej edukacji seksualnej.

Gościem spotkania będzie także prof. Tomasz Szlendak, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Naukowiec bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej (szczególnie w Polsce) i biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *