Zabieg Cosmelan

Zabieg Cosmelan – kiedy warto zdecydować się na terapię depigmentacyjną?

Opublikowano: 26 listopada 2020

Cosmelan to zabieg kosmetyczny zdobywający coraz to większą popularność. Został opracowany przez chirurga plastycznego polskiego pochodzenia. Celem tego zabiegu jest eliminacja przebarwień występujących na skórze, w tym m.in. piegów. Silne działanie tej metody pozwala także zredukować niewielkie zmarszczki. Kiedy warto zdecydować się na zabieg Cosmelan?

  • Na czym polega zabieg Cosmelan?
  • Efekty i wskazania do zabiegu Cosmelan
  • Zalecenia po zabiegu Cosmelan

Na czym polega zabieg Cosmelan?

Zabieg Cosmelan (terapia depigmentacyjna) to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który pozwala skutecznie pozbyć się powstałych na skórze przebarwień. Cosmelan to nazwa własna certyfikowanego zabiegu z wykorzystaniem opatentowanych preparatów do profesjonalnego użytku. Na czym polega zabieg Cosmelan? Składa się on z dwóch etapów – w pierwszej kolejności nakłada się na skórę silnie peelingującą maseczkę, którą należy zmyć po około 7 godzinach. Następnie pacjent musi systematycznie używać specjalnego kremu rozjaśniającego w domu przez około 2-3 miesiące. W kuracji domowej niezwykle istotne jest stosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza. Zalecane są wizyty kontrolne po 8, 15 oraz 30 dniach od wykonania zabiegu. Cosmelan jest preparatem, który składa się z środków depigmentujących, w tym m.in. witaminy C, palmitynianu retinolu, arbutyny, kwasu kojowego, azelainowego czy fitowego. Zabieg Cosmelan można wykonywać nie tylko na twarzy, ale także i w innych miejscach tj. dłonie, dekolt czy ramiona. Mogą z niego skorzystać osoby o różnych rodzajach skóry, jest bezpieczny i odpowiedni dla większości osób, niewiele jest przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu.

Efekty i wskazania do zabiegu Cosmelan

Wskazania do zabiegu Cosmelan to przede wszystkim:

  • rozszerzone pory,
  • przebarwienia, które powstałe na skutek działania promieni słonecznych,
  • zmarszczki,
  • melasma,
  • zbyt duże wydzielanie sebum.

Zabieg Cosmelan przynosi pierwsze efekty już między ósmym a dwudziestym dniem od rozpoczęcia terapii. Zależy to jednak m.in. od karnacji i skali problemu. Jest to bardzo skuteczny zabieg, który pozwala usunąć aż 99% plam na skórze. Efektem zabiegu Cosmelan jest wygładzona skóra oraz wyrównany jej koloryt. Zmniejszone zostają wszelkiego rodzaju przebarwienia, zmarszczki zostają wygładzone, a te delikatne – usunięte. Zabieg Cosmelan wyraźnie odmładza skórę, jego dodatkowym działaniem jest stymulacja produkcji kolagenu, co z kolei pozytywnie wpływa na wygląd skóry pod względem jej jędrności. Efekty zabiegu Cosmelan są naprawdę zadowalające.

Zalecenia po zabiegu Cosmelan

Po zabiegu Cosmelan skóra może być zaczerwieniona, jednak w ciągu kilku dni zaczerwienienie powinno ustąpić. Stosowanie się do zaleceń po zabiegu Cosmelan jest kluczowe, ma niemały wpływ na ostateczne rezultaty. W czasie trwania terapii przede wszystkim należy zrezygnować ze stosowania innych preparatów wybielających, peelingów, a także kosmetyków z zawartością alkoholu. Przez około 10 dni od zabiegu Cosmelan należy zrezygnować z nakładania makijażu, a przez miesiąc unikać ekspozycji na słońce, a przed każdym wyjściem z domu stosować krem z filtrem. Jeśli posiadasz piegi, zmarszczki czy znamiona których chciałbyś się pozbyć, zabieg Cosmelan to idealna propozycja dla Ciebie! Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły dotyczące zabiegu oraz umów się na wizytę!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia
Radiesse 1,5 ml to innowacyjny wypełniacz na bazie hydroksya...
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...