zegarek do biegania

Zegarek do biegania – co powinien mieć? Propozycje dla amatorów i profesjonalistów

Opublikowano: 25 maja 2021

Lubisz biegać, a od pewnego czasu trenujesz coraz częściej i intensywniej? Z pewnością przyda Ci się zegarek, dzięki któremu znacznie lepiej zweryfikujesz swoje dokonania i poprawisz aktualne wyniki. Jaki model zegarka do biegania będzie dla Ciebie najlepszy? Dopasuj go do intensywności treningów oraz indywidualnych preferencji.

Zegarki do biegania – modne gadżety czy funkcjonalne dodatki?

Choć na ogół zegarek pełni przede wszystkim funkcję eleganckiego dodatku to współczesne możliwości dają mu także nieco poważniejsze role do spełnienia. Nowoczesne zegarki do biegania umożliwiają szybszą poprawę kondycji, pracę nad formą i porównywanie osiągniętych przez siebie wyników z innymi.

Dobry zegarek do biegania będzie dodatkiem wygodnym i funkcjonalnym, a co najważniejsze także modnym. Zwykle modele tego typu są wykonywane z naprawdę wysokiej jakości tworzyw, a podczas użytkowania są praktycznie nieodczuwalne na dłoni. Można z nimi zatem swobodnie biegać, wykonując każdy trening na najwyższych obrotach i jednocześnie mierzyć każdy dystans.

Zegarki do biegania mają jeszcze jedną zasadniczą zaletę. Są zazwyczaj dość lekkie, a pasek można łatwo utrzymać w czystości. Mocne zapięcie, ale jednocześnie wygodne, nie spowoduje dyskomfortu podczas użytkowania.

Jak działa zegarek do biegania?

To przede wszystkim najlepszy przyjaciel każdego, kto lubi biegać i stawiać sobie kolejne wyczynowo cele. Dzięki zegarkowi możemy samodzielnie interpretować swoje wyniki biegowe i sprawdzać, czy z każdym treningiem jest lepiej. Mocna bateria zegarka do biegania gwarantuje przebiegnięcie z nim nawet maratonu lub kilkudniowych biegów przełajowych.

Możliwość planowania sesji interwału, czy mierzenie prędkości biegu umożliwia czerpanie jeszcze więcej radości z każdego treningu.

Jakie funkcje powinien mieć zegarek do biegania?

O tym wspomnieliśmy już właściwie w pierwszym i kolejnym akapicie. Zegarek do biegania, bez względu na to, czy jest dedykowany profesjonalistom, czy początkującym biegaczom, powinien być dość lekki, łatwy do zapięcia, a także do utrzymania w czystości. Dobry zegarek do biegania to także taki, którego bateria odpowiednio długo trzyma, a wyniki można dzięki temu na bieżąco sprawdzać i szybko korygować swoje indywidualne osiągnięcia.

Jaki powinien być profesjonalny zegarek do biegania?

Jeśli biegasz wyczynowo i nie wiesz, jaki zegarek do biegania kupić to koniecznie zwróć swoją uwagę w kierunku modeli z serii Timmex Ironman. Na uwagę zasługuje tutaj nie tylko wyjątkowo praktyczny kształt czasomierzy, ale przede wszystkim specjalne sprzączki do łatwego zakładania i ściągania zegarka z nadgarstka.

Zegarek posiada dodatkowe funkcje użytkowe, jak chociażby mierzenie tempa biegu, czy zapamiętywanie czasu dla pokonywanego dystansu. Dodatkiem do praktycznych funkcji będą niezwykle żywe koloru zegarków, jak podkreślające sportową stylizację.

Warte uwagi będą tu także zegarki do biegania Suunto, które wyposażone są w specjalne oprogramowanie treningowe. Dzięki temu można dopasować poszczególne ćwiczenia do indywidualnych umiejętności.

Jaki powinien być zegarek do biegania dla początkujących?

Jeśli nie masz pewności, jaki zegarek sprawdzi się na początku Twojej przygody z bieganiem to sięgnij po multisportowe czasomierze Casio z męskiej kolekcji G-SHOCK i damskiej Baby-G. Modele wyposażono w krokomierz, który mierzy pokonany dystans oraz czas trwania treningu.

Te zegarki będą nieocenionym pomocnikiem podczas każdego treningu! Co ważne, w kolekcjach podstawowych akcesoriów sportowych z pewnością znajdziesz zegarki do biegania do 500 zł. Sprawdź!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
Festiwal Biegowy
Otoczona malowniczymi górami Beskidu Niskiego, skąpana w łag...
WhatsApp
Bardzo wiele osób korzysta obecnie z programu WhatsApp. Pozw...
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...