Festiwal Biegowy

14 Festiwal Biegowy zaprasza do Piwnicznej-Zdroju

Opublikowano: 23 lipca 2023

Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Tu spotkasz znajomych i przyjaciół. Bo Festiwal Biegowy to unikalne wydarzenie, na które wiele osób czeka przez cały rok. Panująca tu atmosfera jest niepowtarzalna. Przepiękne trasy biegów, wielkie i pełne atrakcji Miasteczko Biegowe, trzydniowy, folkowy Festiwal Lachów i Górali, regionalne przysmaki na stoiskach kół gospodyń wiejskich… Przez trzy dni, od 8 do 10 września, na Nakle w Piwnicznej-Zdroju dzieje się tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Miasteczko Biegowe jest malowniczo położone na 7-hektarowym, zagospodarowanym i pięknie utrzymanym terenie w zakolu Popradu. To tutaj startują i mają metę niemal wszystkie biegi. W kilku olbrzymich halach znajduje się m.in. strefa EXPO, biuro zawodów czy też wydzielona strefa dla zawodników startujących w Iron Run.

Podczas Festiwalu Biegowego przez trzy dni sportowcy będą rywalizowali na 22 dystansach biegowych i 2 trasach nordic walking. Dystanse są zróżnicowane. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno osoby lubiące biegi na 1 km czy 5 km, jak i te, specjalizujące się w dłuższych dystansach – 10,15, 36, 61 czy 100 km.

Ale po kolei. W piątek (8 września) czeka nas Mila, Bieg na 15 km, Bieg w Krawacie, Bieg Lachów i Górali oraz Bieg Nocny na 7 km. Sobota powita nas Biegiem 7 Dolin na 100 km ze statusem PZLA Mistrzostw Polski masters. Następnie czekają nas również Bieg 7 Dolin na 61 km, Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, Bieg Kobiet, Bieg 7 Dolin na 36 km, Sądecka Dycha (MP masters), Bieg Dzieci, Bieg Młodzieży i Kibiców, Bieg Przebierańców, Bieg na 3 km, Nocny Bieg Rodzinny na 5 km.

Emocji nie zabraknie również w niedzielę. Zawodnicy wyruszą na trasę Koral Maratonu, Biegu Górskiego na 23 km, Półmaratonu śladami św. Kingi (MP masters) i Biegu Górskiego na 11 km, Biegu na Górę Kicarz, Mistrzostw Polski w HILL Nordic Walking, Biegu Dzieci oraz Biegu na 1 km.

Wyjątkową konkurencją jest Iron Run. O zawodnikach, którzy w nim startują nie bez racji mówi się, że są z żelaza. W ciągu trzech dni etapówki przebiegną ponad 100 km. To prawdziwi twardziele! Do rywalizacji stają w Biegu na 15 km, Mili, Biegu Nocnym na 7 km, Ultramaratonie na 61 km, Biegu na 3 km, Biegu Nocnym na 5 km, Koral Maratonie, Biegu na Górę Kicarz oraz Biegu na 1 km.

Także w tym roku jeden z uczestników Festiwalu Biegowego wyjedzie z Piwnicznej nowiutkim samochodem ufundowanym przez firmę Koral. Do wygrania jest biała Toyota Aygo X. W losowaniu, jakie odbywa się w ostatni dzień Festiwalu (obecność osobista obowiązkowa), biorą udział ci wszyscy biegacze, którzy ukończą choć jeden bieg na dystansie przynajmniej 10 kilometrów.
Unikatową pamiątką są koszulki finiszera. Otrzymują je zawodnicy meldujący się na mecie określonych dystansów. Kryje w sobie masę wspomnień i pięknych chwil! Podczas imprezy odbywa się również mnóstwo wydarzeń towarzyszących, wystarczy wymienić tutaj chociażby Festiwal Lachów i Górali czy Festiwal Smaku. Nie sposób się tutaj nudzić!

Ponadto, pełne gości są także Strefa Chillout i Strefa Dziecka. Wielkim zainteresowaniem cieszy się również Strefa Rowerowa. Narzekać z pewnością nie będą amatorzy słodkości. Lodówki zawsze pełne są lodów Koral. Nie braknie też lokalnych przysmaków, zbilansowanej diety dla wymagających, ale też food trucków.

Wracasz do Piwnicznej? Jak co roku, wspólnie tworzymy tu jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce. Mnóstwo wydarzeń, pyszne jedzenie, tysiące zawodników, przepiękne górskie trasy – bezpieczne, ze świetnie zaopatrzonymi punktami serwisowymi, wysokie nagrody… Zarejestruj się już dziś!

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
Festiwal Biegowy
Otoczona malowniczymi górami Beskidu Niskiego, skąpana w łag...
buty do badmintona
To jak często pojawiamy się na korcie odbija się na zużyciu...
ALAB sport
Aktywność fizyczna to nieodł...
Nowe artykuły
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Embarking on the delightful and meaningful journey of choosi...