Adam Nawałka

Adam Nawałka rezygnuje

Opublikowano: 3 lipca 2018

We wtorek (3 lipca) prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że po 30 lipca Adam Nawałka nie będzie już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.

– Uważam, że Adam zrobił dobrze, uważam, że troszkę żeście go zaszczuli aferami pozasportowymi – stwierdził Boniek, odpowiadając na jedno z pytań dziennikarza.

Jak dodał, decyzję Nawałki o odejściu skomentował słowami: -” Wydaje mi się, że dla ciebie będzie to najlepsze wyjście. Jutro będziesz człowiekiem uśmiechniętym”.

Boniek zdradził, że jeszcze dwie godziny wcześniej miał na biurku aneks do umowy z Nawałką. Panowie jeszcze raz porozmawiali, spojrzeli sobie – jak to prezes określił – głęboko w oczy i współpracę postanowili jednak zakończyć – pisze tvn24.pl.

– Chcemy pojechać na mistrzostwa Europy – takie zadanie postawimy nowemu trenerowi – powiedział Zbigniew Boniek na konferencji prasowej. Zdradził, że reprezentacja ma być budowana w oparciu o Roberta Lewandowskiego.

Kadrę Nawałka objął jesienią 2013 roku. Jako pierwszy trener w historii Polski wprowadził drużynę narodową i do mistrzostw świata, i mistrzostw Europy. Pod jego wodzą reprezentacja po raz pierwszy wygrała z Niemcami – w październiku 2014 w Warszawie padł wynik 2:0.

– Spotykamy się w smutnych okolicznościach, przyjmuje tę falę krytyki. Popełniłem wiele błędów, biorę za nie pełną odpowiedzialność – mówił Nawałka w czasie wtorkowej konferencji prasowej, zorganizowanej na Stadionie Narodowym. – Pewien etap się zakończył, pewna formuła wyczerpała, potrzebne są nowe decyzje. Godnie żegnam się z tą reprezentacją, z optymizmem patrzę w przyszłość polskiej piłki

W całości konferencję prasową można obejrzec tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=8RHDQWnQCsI

https://www.facebook.com/LaczyNasPilka/photos/a.206343856063850.51540.120459767985593/2035501649814719/?type=3&theater

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jerzy Brzęczek
Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera reprezentac...
kadra na mundial
Dziś (4 czerwca) o godzinie 14 Adam Nawałka ogłosił,...
Kolejne świetne wyniki sprawiają, że biało-czerwoni...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...