Jerzy Brzęczek

Znamy następcę Adama Nawałki

Opublikowano: 12 lipca 2018

Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera reprezentacji zastąpi Jerzy Brzęczek. Prezentacja nowego trenera kadry odbędzie się 23 lipca. 

“Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek” – poinformował PZPN.

W ciągu najbliższych dni nastąpi zatwierdzenie kandydatury przez zarząd związku, który ma się zebrać w sobotę (14 lipca).

“Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy” – czytamy.

W ostatnim czasie media spekulowały, że Adama Nawałkę zastąpi któryś z włoskich trenerów – padały nazwiska Cesarego Prandellego i Gianniego De Biasiego.

Jerzy Brzęczek to wicemistrz olimpijski z 1992 r., był kapitanem tamtej reprezentacji. To także wujek Jakuba Błaszczykowskiego. Kuba wieku 11 lat przeżył rodzinną tragedię, kiedy to jego ojciec zamordował jego matkę. Wychowywała go babcia, a w opiece pomagał właśnie Jerzy Brzęczek.

Brzęczek rozpoczął karierę w zespole Rakowa Częstochowa. Po wyjeździe z Częstochowy grał kolejno w Olimpii Poznań, Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS-ie Katowice, Tirolu Innsbruck, LASK, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Kärnten oraz Wacker Tirol. Latem 2007 roku, po dwunastu latach gry poza krajem, podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. W styczniu 2009 r. przeszedł do Polonii Bytom, gdzie był grającym asystentem trenera Marka Motyki. Latem 2009 r. zakończył karierę

Na początku lutego 2010 r. Brzęczek został pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa. Po serii nieudanych meczów umowa z klubem została rozwiązana 3 listopada 2014, na prośbę głównego sponsora. 17 listopada 2014 r. został trenerem Lechii Gdańsk. 1 września 2015 r. został zwolniony. Od końca września 2015 r. trener GKS Katowice, 20 maja 2017 r., po przegranej w meczu z MKS Kluczbork i utracie szans na awans, podał się do dymisji. 11 lipca 2017 r. został trenerem Wisły Płock.

To właśnie z Wisłą Płock w ostatnim sezonie zajął piąte miejsce w Ekstraklasie. Niedawno ubiegał się o pracę w Legii, ale Wisła Płock nie zgodziła się na rozwiązanie umowy ze swoim trenerem.

Fot.: Rober Gor/pl.wikipedia.org

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
myślistwo
Mówi się, że sport to zdrowie, a więc żeby utrzymać nasze ci...
Piłkarski świat zamarł, gdy najbardziej rozpoznawalne kluby...
ultrasi
Choć w Polsce stadiony piłkarskie to jeden z ostatni...
Adam Nawałka
We wtorek (3 lipca) prezes PZPN Zbigniew Boniek poin...
czy Polska wyjdzie z grupy
W oparciu o dwa najpopularniejsze rankingi reprezent...