bulwary wiślane

Warszawa: na bulwarach wiślanych będzie można pić alkohol

Opublikowano: 23 marca 2018

22 marca br. radni Warszawy wyłączyli bulwary nad Wisłą spod zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Oznacza to, że wiosną miłośnicy piwa, a nawet mocniejszych trunków będą mogli legalnie pić “pod chmurką”. Nad bulwarach pojawią się też automaty z alkomatami.

Pod koniec stycznia 2018 r. znowelizowano przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości – wprowadzony został “generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych”. Zakazem objęte zostały m.in. parki i place, ale to kompetencjach samorządów pozostawiono decyzję co do tego, które miejsca spod tego zakazu wyłączyć – bo taka możliwość została zapisana w prawie.

W czwartek (22 marca) Rada Warszawy podjęła decyzję, zgodnie z którą z zakazu wyłączone będą bulwary wiślane. Chodzi o odcinek od Portu Czerniakowskiego po plażę na Żoliborzu. Na razie nie było dyskusji na temat prawej strony Wisły, gdzie dotychczas można było pić alkohol. Za uchwałą głosowało 40 radnych, 3 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

Magistrat zapowiedział ponadto ustawienie na bulwarach alkomatów. W budżecie przeznaczono na nie ponad 100 tys. zł. Usługa ma być płatna, ale tania. Automat będzie wydawał jednorazowy ustnik, przez który będzie można “dmuchnąć”.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
alkohol a pamięć
...
wino bezalkoholowe
Po przekroczeniu czterdziestki stajemy przed nowymi wyzwania...
Wszywka alkoholowa
Wszywka alkoholowa to jedna z metod leczenia uzależnienia od...
terapia osoby uzależnionej
Nie od dziś wiadomo, że terapia osoby uzależnionej zmienia c...
detoks alkoholowy
Alkohol? Człowiek spożywa go od wieków, przede wszystkim pod...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...