Warszawa: na bulwarach wiślanych będzie można pić alkohol

bulwary wiślane

22 marca br. radni Warszawy wyłączyli bulwary nad Wisłą spod zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Oznacza to, że wiosną miłośnicy piwa, a nawet mocniejszych trunków będą mogli legalnie pić „pod chmurką”. Nad bulwarach pojawią się też automaty z alkomatami.

Pod koniec stycznia 2018 r. znowelizowano przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości – wprowadzony został „generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych”. Zakazem objęte zostały m.in. parki i place, ale to kompetencjach samorządów pozostawiono decyzję co do tego, które miejsca spod tego zakazu wyłączyć – bo taka możliwość została zapisana w prawie.

W czwartek (22 marca) Rada Warszawy podjęła decyzję, zgodnie z którą z zakazu wyłączone będą bulwary wiślane. Chodzi o odcinek od Portu Czerniakowskiego po plażę na Żoliborzu. Na razie nie było dyskusji na temat prawej strony Wisły, gdzie dotychczas można było pić alkohol. Za uchwałą głosowało 40 radnych, 3 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

Magistrat zapowiedział ponadto ustawienie na bulwarach alkomatów. W budżecie przeznaczono na nie ponad 100 tys. zł. Usługa ma być płatna, ale tania. Automat będzie wydawał jednorazowy ustnik, przez który będzie można „dmuchnąć”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.