bulwary wiślane

Warszawa: na bulwarach wiślanych będzie można pić alkohol

Opublikowano: 23 marca 2018

22 marca br. radni Warszawy wyłączyli bulwary nad Wisłą spod zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Oznacza to, że wiosną miłośnicy piwa, a nawet mocniejszych trunków będą mogli legalnie pić “pod chmurką”. Nad bulwarach pojawią się też automaty z alkomatami.

Pod koniec stycznia 2018 r. znowelizowano przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości – wprowadzony został “generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych”. Zakazem objęte zostały m.in. parki i place, ale to kompetencjach samorządów pozostawiono decyzję co do tego, które miejsca spod tego zakazu wyłączyć – bo taka możliwość została zapisana w prawie.

W czwartek (22 marca) Rada Warszawy podjęła decyzję, zgodnie z którą z zakazu wyłączone będą bulwary wiślane. Chodzi o odcinek od Portu Czerniakowskiego po plażę na Żoliborzu. Na razie nie było dyskusji na temat prawej strony Wisły, gdzie dotychczas można było pić alkohol. Za uchwałą głosowało 40 radnych, 3 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

Magistrat zapowiedział ponadto ustawienie na bulwarach alkomatów. W budżecie przeznaczono na nie ponad 100 tys. zł. Usługa ma być płatna, ale tania. Automat będzie wydawał jednorazowy ustnik, przez który będzie można “dmuchnąć”.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
alkomat samochodowy
Wakacje to czas, kiedy wielu...
alkohol a pamięć
...
wino bezalkoholowe
Po przekroczeniu czterdziestki stajemy przed nowymi wyzwania...
Wszywka alkoholowa
Wszywka alkoholowa to jedna z metod leczenia uzależnienia od...
terapia osoby uzależnionej
Nie od dziś wiadomo, że terapia osoby uzależnionej zmienia c...