cykl miesiączkowy

Cykl miesiączkowy kobiet nie wpływa na ocenę atrakcyjności mężczyzn

Opublikowano: 8 maja 2018

Dane od blisko 600 ochotniczek pokazują, że postrzeganie męskiej atrakcyjności nie zmienia się w zależności od poziomu hormonów. Uzyskane wyniki przeczą tezie, że gdy kobiety są najbardziej płodne, preferują bardziej męskich (czytaj: sprawnych) partnerów.

Zespół Benedicta C. Jonesa z Uniwersytetu w Glasgow zebrał grupę 584 heteroseksualnych kobiet. Za każdym razem mówiły, czy są aktualnie w związku i czy używają hormonalnej antykoncepcji. Oprócz tego pobierano od nich próbki śliny do pomiaru poziomu hormonów. Na końcu kobiety wykonywały zadanie, za pomocą którego mierzono ich preferencje dot. różnych typów męskich twarzy.

Tak jak się spodziewano, generalnie kobiety uznawały zmaskulinizowane twarze za bardziej atrakcyjne niż twarze sfeminizowane – pisze kopalniawiedzy.pl. Preferencja bardziej zmaskulinizowanych twarzy była także nieco silniejsza, gdy panie oceniały atrakcyjność w kontekście ewentualnego związku krótkoterminowego (w porównaniu do relacji długoterminowej).

Nie znaleziono jednak dowodów, że preferencje kobiet zmieniały się w zależności od poziomu hormonów związanych z płodnością, np. estradiolu czy progesteronu. Nie odnotowano także korelacji między oceną atrakcyjności i poziomem innych potencjalnie istotnych hormonów, np. testosteronu i kortyzolu.

Więcej: www.kopalniawiedzy.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jakość nasienia
Badania hiszpańskich naukowców wskazują, że orzechy włosk...
depresja mężczyźni
Z badań przeprowadzonych przez Narodowe Instytuty Zd...
ibuprofen
Zażywanie przez dłuższy czas ibuprofenu prowadzi u m...
szanse na randkę
Kobiety lepiej oceniają męskie twarzy i są bardziej...
jakość spermy
Naukowcy oceniający wyniki prawie 200 badań twierdzą...