diety

Diety online, które warto wypróbować i modne diety, których lepiej unikać

Opublikowano: 7 czerwca 2021

Jeśli chodzi o odchudzanie, porad nie brakuje. Magazyny, książki i strony internetowe obiecują, że schudniesz na dobre i bez efektu jojo. Z drugiej strony influencerzy w mediach społecznościowych co rusz chwalą się szybkimi efektami diety, którą stosują, napędzając na nią modę. Przy tak wielu sprzecznych opcjach, skąd możesz wiedzieć, które podejście będzie dla ciebie odpowiednie? Oto kilka sugestii dotyczących ustalania diety online.

Dieta śródziemnomorska już czwarty rok z rzędu została uznana za najlepszą dietę w corocznych rankingach US News & World Report. Tuż za nią ex aequo sklasyfikowano dietę DASH oraz dietę fleksitariańską. Co z popularnymi dietami wywyższanymi w sieci? W kategorii najgorsze diety pierwsze miejsce zajęła dieta Dukana, a zaraz po niej dieta keto. Specjaliści z Centrum Respo nie są wcale tym faktem zdziwieni. „Pierwsza lepsza dieta online nastawiona na szybkie wyniki może odchudzać Cię w sposób niezdrowy lub nieodpowiedzialny. Rezultat? Efekt jojo natychmiast po zakończeniu planu żywieniowego” – tłumaczą.

Co takiego jest w dietach, które zajęły pierwsze miejsca w corocznym rankingu na najlepsze diety?

Wszystkie trzy diety, które zajęły miejsca na podium, zakładają zbilansowane odżywianie zgodnie ze zwyczajowymi zasadami diety wegetariańskiej, nie wykluczając okazjonalnego spożycia mięsa bądź ryb. Pokrywa się to z najnowszymi „Zaleceniami zdrowego żywienia” opublikowanymi przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Zalecenia te są wynikiem przeprowadzonych badań, które wykazały, że diety oparte na produktach pochodzenia roślinnego z ograniczaniem spożycia mięsa są korzystne dla naszego zdrowia. Co zamiast mięsa? Dobrym dla zdrowia i środowiska odpowiednikiem równie bogatym w białko, są rośliny strączkowe i orzechy. Skuteczne diety online to zatem te, które zakładają zbilansowane posiłki, nie wykluczając żadnych potrzebnych organizmowi składników pokarmowych.

Co jednak z dodatkowymi potrzebami?

Dieta cukrzycowa online, dieta dla sportowca online – w dobrych centrach dietetycznych online pracują specjaliści, którzy mają olbrzymie doświadczenie w pracy z konkretnymi zaburzeniami metabolizmu, dlatego tak ważne jest, by nie powierzać swojego zdrowia pierwszej lepszej diecie z internetu nastawionej na szybkie wyniki. Tym bardziej nieodpowiedzialne jest ufanie influencerom, którzy w sieci pokazują jedynie ułamek swojego życia, i to najczęściej ten zupełnie pozbawiony upadków.

Tytułem wyjaśnienia o modnych dietach

Skrytykowanej na wstępie modnej diecie keto należy się kilka słów zadośćuczynienia. Nie do końca jest prawdą, że jest najgorszą (zaraz po Dukanie) dietą z wszystkich branych pod uwagę w badaniach. Dieta ketogeniczna miała wysoką punktację w kategorii najlepszych diet na najszybszą utraty wagi. Pod tym względem nie można jej wiele zarzucić. Eksperci nazwali ją jednak zbyt restrykcyjną i nie do utrzymania w dłuższej perspektywie. W tej sprawie zajęła głos przedstawicielka diety keto, która wyjaśniła, że ze względu na jej popularność we wpływowych mediach w sieci, wiele osób bardzo źle do niej podchodzi. Za to dobrze sformułowana dieta keto (prowadzona we współpracy z lekarzem czy dyplomowanym dietetykiem) może przynieść długoterminowe i trwałe rezultaty, a nie tylko szybką utratę wagi.

Na jaką dietę online zatem się zdecydować? Radzimy jednak, by nie działać na własną rękę. Warto postawić na profesjonalne centrum, które tworzy cały zespół dietetyków we współpracy z fizjoterapeutami i lekarzami. Zapewnia ono kalendarz diety online i opiekę dietetyczną w każdej chwili, a co najważniejsze, nie jest odpowiedzialne tylko za zrzucanie kilogramów. Pragnie twojego sukcesu tak mocno, jak ty sam, wspierając we wzlotach i upadkach.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...