metamorfoza ciała

Fit metamorfoza ciała

Opublikowano: 10 marca 2021

Nadprogramowe kilogramy to bolączka wielu z nas. Widoczne tu i ówdzie fałdki potrafią przyprawić o kompleksy i odebrać całą pewność siebie, ale na szczęście istnieją sposoby, aby się ich pozbyć – i to na dobre! Wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w żywieniu i uzupełnić harmonogram codziennych zajęć o odrobinę aktywności fizycznej, a nadprogramowe kilogramy zaczną znikać jeden po drugim. I wcale nie musisz porywać się przy tym na wielkie poświęcenia – nie ma potrzeby, abyś całkowicie rezygnował(a) z ulubionych potraw czy każdego dnia spędzał(a) godziny na siłowni. Kluczem jest właściwy dobór diety i ćwiczeń – sprawi on, że praca nad wymarzoną sylwetką okaże się łatwa, szybka i przyjemna.

Jak dobrać odpowiednie ćwiczenia?

Plan treningowy należy zawsze układać w sposób indywidualny, dopasowując go do własnych możliwości i potrzeb, a następnie modyfikować jego poszczególne elementy, biorąc pod uwagę czynione postępy i uwzględniając poprawę kondycji. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie optymalne efekty. Nie warto rzucać się na głęboką wodę i od razu sięgać po zaawansowane ćwiczenia z nadzieją na osiągnięcie dzięki nim szybkich efektów – droga na skróty w tym przypadku może przynieść więcej szkody niż pożytku i skutecznie zniechęcić Cię do pracy nad sylwetką. Nie warto też korzystać z gotowych planów treningowych dostępnych w sieci – ich wytyczne i założenia nie uwzględniają przecież Twoich indywidualnych predyspozycji i preferencji. Lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera personalnego, który ułoży idealny dla Ciebie plan treningowy.

Jak dobrać odpowiednią dietę?

Dieta – podobnie jak trening – musi poza założeniami wagowymi uwzględniać także Twoje osobiste predyspozycje i upodobania. Tylko plan żywieniowy stworzony w oparciu o taki fundament będzie jednocześnie efektywny i łatwy w realizacji. Dzięki niemu z jednej strony ograniczysz spożywane kalorie, z drugiej zaś – będziesz jeść smacznie i do syta. Układając jadłospis weź też pod uwagę inne ważne kwestie, na przykład swój wiek, stan zdrowia, nietolerancje pokarmowe i współczynnik BMI oraz wartości odżywcze wybierany potraw i produktów – uwzględnienie tych aspektów da Ci gwarancję, że stosowana przez Ciebie dieta nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu. Oczywiście przygotowanie takiego planu żywieniowego nie jest łatwe, ale nie musisz tego robić sam(a), może Ci w tym pomóc profesjonalny dietetyk np. ze Strefy Przemian.

Jak zagwarantować sobie trwałe efekty?

Odpowiednio dobrana dieta i ćwiczenia sprawią, że wymarzona metamorfoza ciała będzie na wyciągnięcie ręki, co więcej, osiągniesz ten cel bez większych wyrzeczeń. Aby jednak Twoja metamorfoza ciała była trwała, powinna iść za nią trwała zmiana nawyków. Koniec z siedzącym trybem życia i wysokokalorycznymi przekąskami. Pora postawić na ruch i zdrowe odżywianie – tylko to jest w stanie zagwarantować Ci, że zgubione kilogramy nie wrócą fundując Ci efekt jojo, czyli powrót do poprzedniej formy, a raczej jej braku. Musisz zaprzyjaźnić się z treningami i dietą na stałe, ale nie martw się, jeśli dobierzesz je właściwie, nie będzie to stanowić problemu.

Udostępnij ten post:  • Blog Ozonee pisze:

    U mnie pomogła też rezygnacja z podjadania – zwłaszcza teraz na HO, ciągle coś jadłem i niestety nie było to zbyt dobre dla mojego organizmu, ale na szczęscie jakoś to zwalczylem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
stomatologia
Wszystkie stosowane we współczesnej protetyce implanty zębow...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...