Nauka pływania w Krakowie

Jak wygląda nauka pływania? Gdzie uczyć się pływać w Krakowie?

Opublikowano: 29 maja 2020

Umiejętność pływania jest niezwykle cenna. Dzięki niej umiemy zachować się w środowisku wodnym. Zyskujemy również możliwość dbania o swoją kondycję w niezwykle przyjemny i bezpieczny dla stawów sposób, a wszystkie sporty wodne stają dla nas otworem. Nauka pływania nie jest wcale trudna i można ją rozpocząć zarówno bardzo wcześnie, jak i bardzo późno.

Nauka pływania w Parku wodnym w Krakowie

Zalet pływania jest zatem bardzo dużo i warto posiąść tę umiejętność. Mieszkańcy Krakowa mogą w tym celu skorzystać z jednego z największych aqua parków w Polsce, którym jest Park Wodny w Krakowie. Park oferuje bogatą ofertę zajęć z nauki pływania, obejmującą:

  • naukę pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  • naukę pływania w grupie
  • indywidualną naukę pływania
  • oswajanie z wodą
  • naukę pływania dla grup szkolnych

Oprócz hali basenowej w kompleksie aqua parku znajdziemy także restaurację, klub fitness oraz saunę. Co do samych zajęć na basenie, nauka pływania w Parku wodnym w Krakowie jest prowadzona przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów pływania oraz ratowników.

Nauka pływania dzieci i młodzieży

Naukę pływania można zacząć bardzo wcześnie. Zajęcia w Parku Wodnym Kraków organizowane są już dla dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia. Małe dzieci posiadają naturalny odruch wstrzymania oddechu pod wodą, dlatego nauka pływania w tak młodym wieku jest dla dziecka czymś naturalnym i przyjemnym. W tego typu zajęciach biorą udział dzieci wraz z opiekunami, najczęściej rodzicami.

Warto zaznaczyć, że Park Wodny w Krakowie oferuje basen z nowoczesnym systemem ozonowego uzdatniania wody. Dzięki temu woda w basenie nie podrażnia skóry ani oczu i jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Dodatkowo podczas zajęć dla dzieci, woda w basenie jest podgrzewana do temperatury 37 stopni, co ma zapewnić małym pływakom pełen komfort.

Nauka pływania dla dzieci szkolnych i młodzieży realizowana jest poprzez zajęcia grupowe, zajęcia indywidualne oraz grupowe zajęcia szkolne. W jednej grupie może być maksymalnie 8 osób. Program nauki pływania w Parku Wodnym w Krakowie obejmuje również szereg zabaw, gier wodnych i ćwiczeń, które mają na celu nauczyć dzieci bezpiecznego zachowania się w wodzie.

Dorośli i nauka pływania w Krakowie

Na naukę pływania tak naprawdę nigdy nie jest za późno. Można ją rozpocząć praktycznie w każdym wieku. Park Wodny w Krakowie przygotował ciekawą ofertę jaką jest nauka pływania dla dorosłych i seniorów. Obejmuje ona zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe – więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.parkwodny.pl/oferta/nauka/. Co ciekawe, obok zajęć stricte z nauki pływania, dorośli mogą skorzystać również z zajęć aqua aerobiku, które pozwalają na bezpieczne i komfortowe oswojenie się z wodą.

Zajęcia z aerobiku wodnego same w sobie są niezwykle korzystne dla zdrowia, pozwalają bowiem polepszyć kondycję i ogólne samopoczucie, w bezpieczny i przyjemny sposób. I co najważniejsze, aby na nie chodzić, nie trzeba umieć pływać.

Wracając do pływania, warto również nadmienić, że studenci, nauczyciele czy seniorzy mogą liczyć na atrakcyjne rabaty i ulgi. Park Wodny w Krakowie honoruje również karty MultiSport od firmy Benefit Systems, FitProfit oraz multikarnety OK System.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
Festiwal Biegowy
Otoczona malowniczymi górami Beskidu Niskiego, skąpana w łag...
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...
buty do badmintona
To jak często pojawiamy się na korcie odbija się na zużyciu...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...