konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z dietetykiem za darmo. Oferuje je Instytut Żywności i Żywienia

Opublikowano: 15 grudnia 2017

Konsultować się można za pośrednictwem internetu. W pierwszym w Polsce Centrum Dietetycznym Online każda osoba dorosła będzie mogła odbyć profesjonalną konsultację dietetyczną z wykwalifikowanym dietetykiem z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ.

Zdrowa dieta, prawidłowe odżywianie się, zdrowy styl życia mają kluczowe znaczenie we wspomaganiu leczenia praktycznie we wszystkich chorobach  jak i, w zapobieganiu groźnym chorobom dietozależnym. Bardzo rzadko zdarza się, by lekarz współpracował bezpośrednio z dietetykiem. Ponadto dostęp do porad dietetycznych jest ograniczony. Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie stwarza internet, znaleźliśmy sposób na rozwiązanie tego problemu – mówi prof. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia.

Otwieramy Centrum Dietetyczne Online, by każdy mógł bezpłatnie i wygodnie, nie wychodząc z domu, porozmawiać z profesjonalnym dietetykiem, który rozwieje dietetyczne wątpliwości i udzieli właściwych wskazówek żywieniowych i odnośnie do stylu życia – dodał.

Niezależnie od schorzenia, stanu zdrowia, czy potrzeby modyfikacji nawyków żywieniowych, na konsultacje z dietetykiem można się zgłosić do Centrum Dietetycznego Online na bezpłatną poradę  wykwalifikowanego dietetyka..

− Centrum Dietetyczne Online przybliża dietetyka do pacjenta. Może też być wsparciem dla lekarzy w planowanym leczeniu.  Konsultacja dietetyczna jest teraz w zasięgu ręki każdego dorosłego mającego dostęp do internetu. Nasi dietetycy odpowiadają na pytania nie tylko dotyczące codziennej diety, lecz także udzielają porad osobom cierpiącym na choroby dietozależne. W razie potrzeby, szczególnie trudne przypadki mogą być analizowane przez zespół ekspertów Instytutu, w tym lekarzy – opowiada prof. Jarosz.

Aby umówić się na konsultację online, trzeba wejść na stronę www.konsultacje.ncez.pl, założyć konto chronione hasłem, zawierające historię wizyt oraz wskazania dietetyczne. Następny krok polega na wypełnieniu ankiety żywieniowej. Na tym etapie można załączyć dokumenty dotyczące np. dotychczasowego leczenia, wyniki badań. Aby jak najlepiej dopasować poradę i zgromadzić wiedzę o pacjencie przed konsultacją, specjaliści NCEŻ IŻŻ opracowali także dwa dodatkowe, opcjonalne formularze. Zachęcają one do uszczegółowienia informacji o codziennej diecie i nawykach żywieniowych.

Ostatni krok to zapisanie się na wirtualną wizytę. Konsultacja dietetyka z pacjentem odbywa się poprzez komunikator podobny do powszechnie znanych komunikatorów internetowych. Rozmawiając, specjalista i pacjent mogą się widzieć, a opcja czatu pozwala na przesyłanie dodatkowych informacji, linków lub załączników w czasie rzeczywistym.

Dietetycy Centrum Dietetycznego Online NCEŻ IŻŻ są dostępni we wszystkie dni robocze w godzinach 8-20, a w soboty od 9. do 17. To daje łącznie możliwość udzielenia ponad 500 godzin konsultacji dietetycznych tygodniowo.

Źródło: IŻŻ

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
dbanie o sylwetkę
W dzisiejszych czasach, dbanie o sylwetkę i zdrowie...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
Jak obniżyć ciśnienie krwi
Jak wynika z wielu badań co trzeci Polak ma problemy...