Liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha

Opublikowano: 6 lipca 2020

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają kompleksy dotyczące swojego wyglądu. Nie odpowiada im wygląd ich nosa, zbyt wystające kości policzkowe czy zbyt masywne uda. Powodów do niskiej samooceny jest bardzo wiele, a płynące z tego negatywne myśli mogą znacznie utrudniać normalne funkcjonowanie i relacje z płcią przeciwną.

Jednym z wyjątkowo problematycznych obszarów ludzkiego ciała jest brzuch. U wielu osób to tam właśnie najbardziej gromadzi się tłuszcz i to w tym miejscu kobiety po ciąży zauważają najwięcej pozostałych kilogramów. Jeżeli nie przeszkadza nam ich nadmiar – nie mamy obowiązku nic z tym robić i nie powinniśmy przejmować się opinią innych ludzi. Jeżeli jednak chcemy zrzucić kilka kilogramów i interesuje nas właśnie obszar brzucha – jest kilka możliwych sposobów na pozbycie się tłuszczu.

Dieta, ćwiczenia czy operacja?

Najczęściej wybieraną metodą na pozbycie się kilogramów z brzucha jest oczywiście przejście na dietę. Zmniejszenie liczby przyjmowanych kalorii powoduje, że zaczynamy chudnąć – niestety nie jesteśmy w stanie w ten sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej w szczególności z wybranego miejsca na ciele. Chudniemy powoli i systematycznie, więc efekty są też trwalsze. Dla osób, które chcą skupić się jednak tylko na brzuchu mogą okazać się zbyt wolne i niewystarczające. Liposukcja jest

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie ćwiczeń fizycznych, które będą poświęcone wyćwiczeniu tej partii ciała – tutaj jednak potrzebna jest sumienna i ciężka praca, aby efekty zaczęły być faktycznie widoczne. Trzecia opcja to odsysanie tłuszczu, powszechnie znane jako liposukcja. Ta metoda może okazać się najlepsza dla osób, które chcą wyrzeźbić swój brzuch i są jednocześnie zadowolone z wyglądu innych części ciała. Modelowanie sylwetki warszawa nie jest proste i wymaga wiele pracy.

Czy odsysanie tłuszczu zapewni trwałe efekty?

Sam zabieg trwa kilka godzin i w Polsce jest wykonywany stosunkowo często. Ludzie bywają zawiedzeni efektami diety i ćwiczeń, a na pomoc przychodzi im właśnie liposukcja. Czas rekonwalescencji nie jest długi. Nie można jednak ignorować faktu, że jest to zabieg inwazyjny, który może wiązać się z powikłaniami. Dużo zależy także od zaangażowania pacjenta – po przeprowadzonym odsysaniu tłuszczu konieczne jest noszenie bielizny uciskowej, która umożliwia szybsze zagojenie się ran.

Efekty liposukcji są trwałe, ale tylko wtedy, gdy zadbamy o swój tryb życia. Nagromadzony wcześniej tłuszcz był najpewniej efektem braku ruchu i spożywania niezdrowych posiłków, a powrót do tych nawyków doprowadzi do szybkiego nawrotu kilogramów i ich ponownego odkładania się na brzuchu. Więcej na ten temat można przeczytać na https://timeless.com.pl/, stronie warszawskiej kliniki chirurgicznej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...