Metody przedłużania stosunku

Metody przedłużania stosunku

Opublikowano: 14 maja 2021

Badania przeprowadzone w 2017 roku przez brytyjską firmę sprzedającą sex-zabawki Lovehoney wykazały, że średni czas stosunku wynosi 10 minut (19, jeśli włączamy w to grę wstępną). Co robić, jeśli daleko ci do osiągnięcia takiego wyniku?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie jesteś sam – na przedwczesny wytrysk cierpi około 40 proc. mężczyzn. Nie oznacza to jednak konieczności pogodzenia się z kłopotliwą sytuacją. Istnieją bowiem na sposoby na skuteczne przedłużenie stosunku.

Przyczyny problemu

Przyczyn występowania przedwczesnego wytrysku może być wiele. U młodych mężczyzn jest to zjawisko dość typowe, wynikające z braku doświadczenia oraz stresu przed zbliżeniem. Jeśli problem nie znika w późniejszym wieku, należy zgłosić się do lekarza, gdyż problem ten może istotnie pogorszyć jakość relacji z partnerką.

Specjaliści wskazują na kilka możliwych czynników, do których zaliczają przebyte przez mężczyznę choroby (np. nadciśnienie, cukrzyca, zapalenie gruczołu krokowego, infekcje dróg moczowych), ale także problemy natury psychologicznej – stres, obawa przed niezaspokojeniem partnerki, traumatyczne doświadczenia z okresu dzieciństwa czy pruderyjny sposób wychowania.

Wielu seksuologów za potencjalną przyczynę przedwczesnego wytrysku uznaje nieprawidłowe nawyki podczas masturbacji – mężczyźni (zwłaszcza w młodym wieku), którzy nie mają wystarczającej prywatności i masturbują się pośpiesznie w obawie przed przyłapaniem, mogą przyzwyczaić swój organizm do szybkiego reagowania na stymulację seksualną.

Naucz się panować nad ciałem

Wśród domowych sposobów opóźniania wytrysku wymienia się używanie prezerwatyw przedłużających stosunek, spożywanie przed stosunkiem niewielkich ilości alkoholu, czy stosowanie żelów znieczulających prącie. Nie trzeba jednak chyba nikomu tłumaczyć, że są to metody mało skuteczne i bardzo powierzchowne, gdyż nie docierają one do źródła problemu i nie zwalczają go, a jedynie maskują objawy.

W skuteczne leczenie zaburzeń seksualnych mężczyzny powinna zaangażować się również partnerka, która może wziąć udział w domowym leczeniu problemów z wytryskiem. Specjaliści zalecają specjalne ćwiczenia, które mają na celu nauczyć mężczyznę, który zmaga się z przedwczesnym ejakulowaniem panować nad własnym ciałem.

  • Ćwiczenie nr 1. Mężczyzna kładzie się na plecach, a jego partnerka siada okrakiem na jego udach. Pieszczotami doprowadza do erekcji, a gdy partner zbliża się do punktu kulminacyjnego, zwalnia. Na chwilę przed wytryskiem należy zacisnąć palce na członku na wysokości 3 cm poniżej główki, a następnie przytrzymać około 10 sekund. Gdy podniecenie osłabnie można wznowić stymulację. Ćwiczenie zaleca się powtarzać kilkakrotnie, do momentu aż partnerzy nauczą się rozpoznawać moment zbliżającego się orgazmu, a mężczyzna zdoła powstrzymać wytrysk.
  • Ćwiczenie nr 2. Ta technika uciskania krocza pochodzi z Chin, gdzie jest praktykowana od tysięcy lat wciąż będąc jedną z najskuteczniejszych metod opóźniania wytrysku. Partnerka musi przycisnąć trzema palcami punkt w centralnej części krocza, który znajduje się między jądrami a odbytem i poczekać aż podniecenie partnera odrobinę osłabnie. Sposób ten pozwala opóźnić w czasie orgazm nawet o kilka minut.
  • Ćwiczenie nr 3. Ta metoda polega na wzmacnianiu mięśni kegla. Regularnie (najlepiej codziennie) należy spinać i rozluźniać te partie mięśni, które pracują wtedy, gdy mężczyzna wstrzymuje strumień moczu.

Wizyta u specjalisty

Jeżeli domowe sposoby zawodzą, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty, gdyż najprawdopodobniej przyczyna tkwi w fizycznych dolegliwościach, np. nadwrażliwości żołędzi członka związanej z przebytymi infekcjami czy też napięcie mięśni zwieracza cewki moczowej.

Po konsultacji z lekarzem można wdrożyć odpowiednie leczenie, które pozwoli pożegnać problem przedwczesnego wytrysku, a co za tym idzie wydłuży stosunek i przywróci radość ze współżycia.

Opracowano przy współpracy z  feromony.net.pl

14 listopada 2020

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *