Na co musisz zwrócić uwagę, kupując łososia?

Na co musisz zwrócić uwagę, kupując łososia

Łosoś to jedna z częściej pojawiających się na stołach ryb. Nie ma się co temu dziwić, przecież jest niezwykle smaczny! Jednak, aby za smakiem szła również jakość i bogactwo wartości odżywczych, już na etapie podejmowania decyzji zakupowej musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Z naszego artykułu dowiesz się, na co dokładnie należy zwrócić uwagę kupując łososia!

Upewnij się, że jest świeża!

Nie ma co ukrywać – świeżość mięsa to podstawa. Świeżość łososia wpływa zarówno na smak potrawy, jak i bezpieczeństwo i zdrowie spożywającej ją osób. Jak wybrać możliwie najświeższą rybę? Wyzwanie stanowi kupowanie świeżego mięsa na kilogramy. Aby wybrać idealną rybę, zwróć uwagę zarówno na jej wygląd, jak i na zapach. Mięso powinno być elastyczne i mieć ładny kolor, zaś zapach nie powinien być drażniący i nieprzyjemny. W przypadku ryb pakowanych w plastikowe paczki, często wystarczy zaś zerknąć na datę przydatności do spożycia.

Sprawdź, skąd pochodzi!

Informacja o tym, skąd pochodzi łosoś danego producenta, jest niezwykle istotna. Dlaczego? Otóż to, w jakich warunkach żyła ryba ma niebagatelny wpływ na ewentualne zanieczyszczenie mięsa oraz jego wartość odżywczą. Przed zakupem sprawdź więc, czy kupujesz mięso z ryby dziko żyjącej, czy może pochodzącej z hodowli. Co ciekawe, wybór ryby z certyfikowanej hodowli – m.in. takiej jak MOWI łosoś – niemal zawsze będzie najlepszym wyborem. Masz bowiem pewność, że ryba była karmiona najwyższej jakości paszą i hodowana z zachowaniem wysokich standardów etycznych. Ciekawostka: na opakowaniach łososia MOWI umieszczany jest kod QR, który pozwala na poznanie historii ryby, którą planujesz kupić!

Świadomie wybierz odmianę!

Kwestie etyczne mają dla wielu osób niebagatelne znaczenie. Niestety, w przypadku niektórych populacji łososia występuje zagrożenie wyginięciem. W związku z tym, warto decydować się na zakup produktu opatrzonego odpowiednim certyfikatem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja decyzja zakupowa nie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.