pizza

Powiedz mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś. W zamówieniach online króluje pizza

Opublikowano: 15 stycznia 2018

Portal Pyszne.pl podał ciekawe dane mówiące o tym, jakie jedzenie najchętniej zamawiają Polacy przez internet – z dostawą do domu. Ciągle króluje niezbyt zdrowa i wyrafinowana kuchnia.

W 2015 roku Polacy zamówili 1 mln 756 tys. posiłków z dostawą do domu. W 2016 roku było to już 4 mln 333 tys. W pierwszej połowie 2017 roku (od stycznia do czerwca) liczba zamówień wyniosła 3 mln 463 tys. Tak wynika z danych portalu Pyszne.pl.

Co zamawiamy? Króluje, i to już od lat, pizza i różnego rodzaju pasty. Na drugim miejscu znajduje się kebab, a na trzecim tradycyjna kuchnia polska.

Co dokładnie zamawiamy, zależy też w dużej mierze od pory dnia. W godzinach lunchu jest to z reguły tradycyjny polski obiad, typu mielony, schabowy plus ziemniaki i surówka. W godzinach popołudniowych i wieczornych zaczyna się czas pizzy i kebabów.

Różnice dotyczą też poszczególnych regionów Polski – pisze Gazeta Wyborcza. W Warszawie i Gdańsku numerem jeden jest kebab. W Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi króluje pizza, podczas gdy w Krakowie pierwsze miejsce zajmują tradycyjne dania obiadowe – głównie pierogi ruskie, z mięsem lub z kapustą oraz zupy – pomidorowa, rosół i żurek

Więcej: www.wyborcza.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kebab ile kalorii
W miejskim slangu krąży czasem powiedzenie: tanie wi...