Domy drewniane

PRAWDA, CZY FAŁSZ? MITY O DREWNIANYCH DOMACH

Opublikowano: 22 stycznia 2021

W każdej sferze naszego życia można napotkać jakieś mity, które okazują się być nieprawdziwe. To zjawisko dotyczy również domów drewnianych. Mity na temat takich domów niestety zmniejszają ich popularność. W dzisiejszych czasach wciąż są osoby, które wierzą w mity o drewnianych domach wybierając tym samym opcję murowaną.

Drewno to materiał, a nie mit

Istnieje kilka mitów na temat drewnianych domów, które są często błędnym przekonaniem. Ale jaki jest powód nieufności ludzi względem drewnianych konstrukcji? Może jednym z powodów jest to, że drewno jest powszechnie uważane za materiał o niskiej stabilności i trwałości? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak warto skonfrontować najbardziej rozpowszechnione legendy o budynkach z drewna. Oto najpopularniejsze mity o domach z drewna.

  1. Dom zbudowany z drewna nadaje się tylko na wakacje i weekendy

Najbardziej rozpowszechnionym i błędnym przekonaniem jest to, że ludzie myślą o drewnianych domach jak o małych letnich domkach, w których nie mogą mieszkać zimą z powodu nieznośnego mrozu. Szczerze wierzą, że mogą wygodnie mieszkać w drewnianym domu tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest ciepło i często nie decydują się na ich kupowania, ponieważ uważają, że są przeznaczone tylko na ciepłe czerwcowe weekendy. Jednak domy drewniane nadają się do zamieszkania tak samo, jak budynki wykonane z innego rodzaju materiałów. Są przytulne, ciepłe i doskonale sprawdzają się, jako domki całoroczne.

  1. Domy drewniane to zagrożenie pożarowe

Zazwyczaj argumentem, który przemawia za wybraniem domu z cegły, a nie z drewna jest niskie bezpieczeństwo przeciwpożarowe. W dzisiejszych czasach nawet mieszkając w domu murowanym możesz stworzyć zagrożenie pożarowe. Jeśli spojrzysz na ten problem z tej strony to owszem drewno jest łatwopalne i nie da się wyprodukować absolutnie niepalnego drewna, ale istnieją specjalne zabiegi z użyciem materiałów niepalnych, które zmniejszają jego łatwopalność.

Domy drewniane

  1. Dom drewniany ma krótką żywotność

Ludzie często pytają: jak trwała jest konstrukcja wykonana z drewna? Nowoczesne technologie pozwalają budować domy z drewna, które będą trwać przez lata. Przyglądając się prawdziwej historii i faktom w tym zakresie, odkrywamy, że nawet dziś możemy znaleźć drewniane domy, które zostały zbudowane 600 lat temu, a przy użyciu dzisiejszej technologii te granice można nawet wydłużyć. Średnio drewniany dom może służyć przez 100-200 lat.

  1. Drewno ma wiele negatywnych aspektów, jako materiał konstrukcyjny

Wszystkie materiały mają swoje mocne i słabe strony. Na wady drewna wpływa jego naturalne pochodzenie. Jednorodność jest najważniejszą cechą mającą wpływ na wytrzymałość drewna i jego aspekty termodynamiczne. Należy również pamiętać, że niezależnie od tego czy dom powstał z drewna, czy też z cegły to wymaga po prostu odpowiedniej opieki.

Domy drewniane

Niestety prawdą jest, że wiele osób widzi tylko negatywne aspekty drewnianych domów, mimo tego, że jest wiele pozytywnych czynników. Wszyscy wiemy, że domy z drewna są przyjazne dla środowiska. Mało, kto wie, że nie ma potrzeby instalowania klimatyzatora w takim domu, ponieważ w pomieszczeniu panuje naturalna wentylacja, dom „oddycha” samodzielnie. Zamiast skupiając się na negatywnych stronach warto poprosić specjalistów o udzielenie informacji na temat domów drewnianych. Dom Mistrza, który zajmuje się produkcją takich budynków jest ekspertem w swojej dziedzinie i warto się do niego zgłosić.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Domek narzędziowy
Jeśli masz ogród, to na pewno znasz problem przechowywania n...
osuszacz powietrza
Nadmierna wilgotność w pomieszczeniach może prowadzić do wie...
aranżacja wnętrz
Czeka cię remont mieszkania, lub jego urządzanie a co za tym...
Przeprowadzka na wieś
Przeprowadzka na wieś to pomysł, który chodzi po głowie wiel...
ogród
Ciepłe, długie dni to doskonała okazja do spędzania czasu na...