Robert Lewandowski studia

Robert Lewandowski już z tytułem licencjata. Temat pracy to…

Opublikowano: 10 października 2017

Kapitan reprezentacji Polski w niedzielę (8 października br.) wywalczył awans na MŚ w piłce nożnej w Rosji, a już na drugi dzień rano stawił się w Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie celem obrony pracy licencjackiej. Co ciekawe, na tej samej uczelni poznał swoją przyszłą żonę Annę.

Lewandowski pojawił się na uczelni z samego rana. Po kilku minutach spędzonych w sali egzaminacyjnej wyszedł i oznajmił zgromadzonym kibicom, że pracę obronił. W dysertacji pod tytułem “RL 9. Droga do sławy” kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski opisał własną karierę. Na obronie była wzruszona mama i kibice. Dziekan i trójka profesorów byli ubrani w stroje sportowe reprezentacji Polski. Po egzaminie Lewandowski rozdał kilka autografów i opuścił uczelnię.

Jak poinformował w mediach kanclerz uczelni, prof. Marek Rybiński, Robert Lewandowski był zestresowany, ale świetnie przygotowany. Dodał, że egzamin licencjacki zdał na ocenę bardzo dobrą, a średnia ze studiów plus ocena z pracy dała mu ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem.

Prof. Rybiński zaznaczył, że praca Lewandowskiego to “mapa drogowa dla wszystkich sportowców”. Wyjaśnił, że Robert opisał cały swój życiorys od podwórka do mistrzostwa, a w pracy pojawiły się “wątki bardzo mocno osobiste, o rodzicach, wsparciu od mamy, żony”. Jest dużo o ambicji, rywalizacji. Dodał, że “merytorycznie dysertacja była bardzo dobra, fajnie napisana i na pewno będzie opublikowana”.

https://www.facebook.com/wsews/photos/a.664603543596074.1073741833.125665770823190/1517305841659169/?type=3

 

Reporterowi TVN24 udało się porozmawiać z mamą Roberta Lewandowskiego. Pytana, czy jest dumna z syna, odpowiedziała: – Bardzo jest dumna i wzruszona. Nic dodać, nic ująć. Dopytywana, co dalej z nauką syna, odparła, że na pewno wszystko pogodzi, karierę i wykształcenie. – Wszystko w swoim czasie – dodała.

Sam kanclerz pytany o to, czy Lewandowski planuje dalsza karierę, przyznał, że zna plany Roberta, ale nie może ich zdradzić.

Robert Lewandowski studiował w Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie wychowanie fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Wraz z urlopami dziekańskimi zajęło mu to 10 lat. Uzyskując tytuł licencjata dołączył m.in. do Grzegorza Krychowiaka, który ukończył studia o kierunku “Organizacja klubów sportowych” na Uniwersytecie w Lyonie.

Pod zdjęciem, które pojawiło się na stronie uczelni tuż po obronie, jeden z internautów napisał żartobliwie: “Oby teraz znalazł fajną i dobrze płatną pracą”. Z tym raczej nie powinno być problemu.

W grudniu 2016 r. Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Bayernem Monachium, który ma obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Z zarobkami na poziomie 20 milionów euro rocznie napastnik reprezentacji Polski stał się najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi. Do tego dochodzą jeszcze pieniądze z reklam. Lewandowski jest twarzą takich marek jak Huawei, Coca-Cola, Head&Shoulders, Vistula czy Gillette.

Źródło: www.tvn24.pl/www.sprawnypo40.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Prezent, z okazji I Komunii powinien mieć symboliczn...
krzysztof krawczyk
...
Z przykrością muszę stwierdzić, że czołowi sportowcy...
Robert Lewandowski
Piłkarz Robert Lewandowski już jest legendą. 5 paźdz...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...