zakola

Sposób na zakola? Dowiedz się, jak rozwiązać irytujący problem

Opublikowano: 27 listopada 2022

Łysienie oraz pojawiające się zakola to prawdziwa zmora wielu mężczyzn. Jeśli mamy z tego powodu kompleksy, wówczas warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy przeciwdziałać temu problemowi.

Zakola częstym problemem wśród mężczyzn

Co trzeci mężczyzna ma problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Zakola pojawiają się przeważnie pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. Czasem mogą być one spowodowane nadmiernym stresem lub prowadzeniem złego trybu życia. Często jednak jest to po prostu uwarunkowane genetycznie, przez co nasze pole do manewru staje się zawężone.

Łysienie androgenowe ma charakter postępujący. Oznacza to, że mężczyźni na początku tracą włosy w okolicach skroni oraz szyi. Kolejnym miejscem jest tonsur mieszczący się na szczycie głowy. Z czasem „łysa dziura” staje się niestety coraz większa.

Jeśli zaobserwujemy, że zaczynamy w szybkim tempie tracić włosy, wówczas powinniśmy jak najszybciej zareagować. Odpowiednio szybko podjęte działania mogą sprawić, że zahamujemy proces wypadania włosów.

Szybkie sposoby na zakola

Jakkolwiek to nie zabrzmi, jednym ze sposób na walkę z tym problemem jest… pogodzenie się z nim. Ostatecznie z wypadającymi włosami musi zmagać się wielu mężczyzn. Czasem zakola najbardziej przeszkadzają nam samym, inni nie zwracają na nie zbyt dużej uwagi. Akceptacja tego jak wyglądamy może być więc jednym z rozwiązań.

Zakładamy jednak, że wolałbyś uporać się z zakolami w inny sposób. W takim wypadku jedną z szybszych metod jest zmiana fryzury. Nie trzeba nawet obcinać się na łyso. Jest wiele fryzur, które bazują na tak zwanej „prostej grzywce”. Wówczas włosy zasłaniają nasze czoło, w tym również zakola. Takie rozwiązanie będzie jednak skuteczne jedynie wówczas, gdy mimo wszystko posiadamy odpowiednią ilość włosów na głowie.

Miej jednak na uwadze to, że golenie się na łyso jest obecnie bardzo popularne. Nie kojarzy się już ono wyłącznie z dresiarzami, ale jest po prostu męskim stylem. Jeśli dodatkowo zapuścisz brodę, wówczas możesz zaskoczyć swoich znajomych swoim nowym wizerunkiem. No i przynajmniej będziesz miał włosy, tyle że nie na głowie.

Można również wypróbować różnego typu kosmetyki i kuracje przeciwdziałające łysieniu. Sprawdź ampułki do włosów dostępne w sklepie fryzjerskim i kosmetycznym Trena.pl

Medycyna sposobem na zakola

Jeśli nie chcesz od razu wydawać dużych pieniędzy na potrzebne preparaty, spróbuj jednego z domowych sposobów. Jednym z nich jest stworzenie mieszanki z żółtek jaj oraz oliwy z oliwek. Taką miksturę należy porządnie wetrzeć w głowę, następnie odczekać parę minut a na końcu porządnie spłukać. Istnieją przypadki osób, które będąc po pięćdziesiątce, stosując taką kurację doczekały się odrastających włosów.

Możemy także wykonywać samodzielny masaż głowy. Pobudzimy w ten sposób krążenie krwi, które może doprowadzić do wyhamowania procesu łysienia. Taki masaż powinniśmy jednak wykonywać codziennie przez minimum 5 minut. Należy jednak podkreślić, że jest to raczej metoda dodatkowa. Możemy więc uzupełniać nią stosowanie innych sposobów na zakola.

Istnieją także zabiegi medyczne. W niektórych przypadkach domowe zabiegi mogą nie wystarczyć. Nie pomogą również preparaty kupowane w aptece. Jeśli zakola będą dla nas irytującym problemem, w takiej sytuacji powinniśmy rozważyć skorzystanie z zabiegu lub terapii farmakologicznej. W przypadku drugiego rozwiązania przebieg powinien nadzorować lekarz, ponieważ pomimo bardzo dobrych rezultatów istnieje również wiele skutków ubocznych, które mogą mieć poważny wpływ na nasze zdrowie.

Swego rodzaju ostatecznością jest natomiast przeszczep włosów. W tej sytuacji powinniśmy udać się do chirurga, który ma doświadczenie w zabiegach tego typu. Z tego wariantu powinny jednak korzystać osoby, które właściwie już wyłysiały.

Na szczęście istnieje sporo sposobów na zakola. Warto przetestować różne z nich, ponieważ nigdy nie wiemy, który z nich będzie najbardziej odpowiadał naszemu organizmowi. Tak więc nie należy zrażać się niepowodzeniami. W najgorszym wypadku przyjdzie nam się z zakolami po prostu pogodzić. Ostatecznie nie jest to największy problem na świecie, prawda?

Jan Strychacz


Najlepsze olejki do brody na każdą kieszeń

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *