squash

Squash – jak zacząć?

Opublikowano: 30 grudnia 2020

Jeśli chcesz zacząć grać w squasha, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie. Przyda się odpowiedni strój, obuwie, piłeczka, rakietka, a szczególnie… kondycja! Sprawdź, od czego rozpocząć.

Dynamiczny i szybki squash

W dużym skrócie, squash polega na odbijaniu piłeczki o ścianę. Pole do gry jest dokładnie oznaczone i konieczna jest ciągła kontrola linii, które wyznaczają granicę. Niezbędna do gry jest rakieta i piłeczka, a także dobra kondycja. Wbrew pozorom, squash jest bardzo szybką, dynamiczną i niełatwą grą. Podczas rozgrywki liczy się także spostrzegawczość i umiejętność podejmowania decyzji w milisekundzie. Jeśli jesteś początkującym sportowcem, warto rozpocząć od treningów, takich jak bieganie czy jazda na rowerze. Dzięki temu wyrobisz sobie kondycję, a gra w squasha będzie sprawiać Ci większą przyjemność.

Piłeczka i rakietka – podstawowe rekwizyty

Aby zacząć grę w squasha, potrzebujesz rakiety. Możesz ją początkowo wypożyczyć w klubie, ale kiedy spodoba Ci się ta dyscyplina, warto mieć swoją. Powinna być idealnie dopasowana do Twojej dłoni, byś pewnie trzymał ją podczas rozgrywki. Im lżejsza, tym większy komfort Ci zapewni. Koszt takiego rekwizytu to od 100 złotych wzwyż. Jeśli chcesz się przygotować do gry, a brakuje Ci gotówki, szybka pożyczka może Ci w tym pomóc.

Do gry w squasha niezbędna jest też piłka. Tu, o dziwo, masz do wyboru różne modele. Choć z pozoru każda z nich jest taka sama, tak naprawdę, różnią się od siebie rozmiarem oraz sprężystością. Dla początkujących przyda się piłka najszybsza, czyli najbardziej sprężysta. Wolniejsza sprawdzi się dla bardziej zaawansowanych graczy.

Obuwie do gry w squasha – mają znaczenie!

Buty sportowe do gry w squasha powinny mieć jasną podeszwę. Dzięki temu nie będzie ona pozostawiać czarnych śladów na korcie. W dodatku muszą być dopasowane do profilu Twojej stopy. Najlepiej sprawdzą się takie modele, które przeznaczone są do intensywnych ćwiczeń, np. z technologią odprowadzania wilgoci na zewnątrz, elastyczną podeszwą, a także gwarantujące maksymalną przyczepność do podłoża. Tańsze buty do squasha będą kosztować około 100 złotych, jednak bardziej zaawansowane modele to już wydatek nawet 400 złotych. Szybka pożyczka może okazać się idealnym uzupełnieniem Twojego domowego budżetu.

Zainwestuj też w ubrania, które są wygodne i przewiewne. Nie mogą powodować dyskomfortu podczas gry. Na nadgarstkach i głowie przyda się frotka, która nie jest tylko elementem dekoracyjnym. Przede wszystkim zatrzymuje cieknący pot. Co jeszcze przyda Ci się na początku swojej przygody ze squashem? Okulary ochronne, które zabezpieczą oczy oraz wysokie skarpety.

Zarówno przyrządy do gry, jak i obuwie i ubrania mogą okazać się sporym wydatkiem. Szybka pożyczka jest jednak komfortowym rozwiązaniem. Wystarczy, że będziesz pamiętać o regularnej spłacie, aby cieszyć się z dodatkowego zastrzyku gotówki prosto na Twoje konto.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
Festiwal Biegowy
Otoczona malowniczymi górami Beskidu Niskiego, skąpana w łag...
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...
buty do badmintona
To jak często pojawiamy się na korcie odbija się na zużyciu...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...