Suplementy diety

Suplementy diety dla osób aktywnych po 40. roku życia – co warto przyjmować?

Opublikowano: 21 września 2023

Potrzeby organizmu 40-latków znacznie różnią się od tych, które można zaobserwować u osób młodszych. Tkanki nie regenerują się już tak szybko, spaść może także poziom energii. Jakie suplementy diety są najbardziej polecane u tej grupy wiekowej osób aktywnych fizycznie? Sprawdź!

Jeśli jesteś aktywną, 40-letnią osobą i rozważasz rozpoczęcie świadomej suplementacji, w pierwszej kolejności dowiedz się, które preparaty rzeczywiście są Ci potrzebne. Wybór suplementów diety jest niezwykle szeroki – od tych budujących tkankę mięśniową i dostarczających energii, aż po spalacze tłuszczu. Każdorazowo powinny one zostać dobrane do Twoich indywidualnych potrzeb. Przekonaj się, po które warto sięgać!

Kwasy tłuszczowe Omega-3

Właściwy poziom kwasów tłuszczowych Omega-3 chroni przed wystąpieniem problemów z pamięcią i koncentracją oraz spadkiem funkcji poznawczych. Intensywnie wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a jak wiadomo, częstotliwość tego typu schorzeń wzrasta właśnie po 40. roku życia. Dodatkowo kwasy Omega-3 ustabilizują Twoje ciśnienie i wesprą kondycję stawów. Są niezbędne na każdym etapie życia. Tym bardziej że ich podaż wraz z dietą nie jest wystarczająca.

Magnez

Suplementuj magnez, jeśli zauważyłeś o siebie objawy takie jak drżenia rąk, bolesne skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca czy osłabienie mięśni. Także wówczas, gdy zmagasz się z bezsennością. Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do życia, oddziałującym na większość reakcji metabolicznych. Ulegają one spowolnieniu w okolicach 40. roku życia, dlatego ich wspieranie za pomocą suplementacji jest szczególnie istotne.

Białko serwatkowe

Odpowiednia podaż białka jest ważna w każdym wieku, dlatego śmiało można uzupełniać podstawową dietę o dostępne na rynku preparaty białkowe. Do dyspozycji masz koncentraty, izolaty i hydrolizaty białka serwatkowego, a spośród nich największą zawartością czystego białka wyróżniają się izolaty i hydrolizaty. Najlepiej przyjmować je w ciągu 40 minut od zakończenia treningu. Nie lubisz smaku białka w proszku? Dodawaj je do koktajlów, omletów czy owsianki! Popularnością cieszą się też proteinowe wypieki.

Tribulus

Tribulus to nic innego jak bruzdyganek naziemny – roślina wykorzystywana w ziołolecznictwie, polecana zwłaszcza mężczyznom dojrzałym. Naturalnie zwiększa poziom testosteronu, poprawia libido oraz dodaje energii niezbędnej podczas regularnych aktywności fizycznych. Poprawia siłę i wydolność mięśniową. Zalety suplementacji odczujesz na wielu płaszczyznach życia codziennego.

Kolagen

Kolagen to białko naturalnie występujące w organizmie każdego człowieka, jego największe ilości kumulują się głównie w skórze i stawach. Spadek produkcji kolagenu następuje w okolicach 25. roku życia i stale się pogłębia. 40-latkowie mogą odczuwać bóle i sztywność stawów, a także pogorszenie kondycji skóry, co w pewnej mierze wiąże się właśnie z niedoborem kolagenu. Przyjmuj go codziennie około 30 minut przed aktywnością, najlepiej w połączeniu z witaminą C.


materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Zawroty głowy
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Jak dbać o skórę jesienią
Jesień to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje szczegó...
Jak obniżyć ciśnienie krwi
Jak wynika z wielu badań co trzeci Polak ma problemy...
choroby układu krążenia
Choroby cywilizacyjne nie tylko wpływają na komfort codzienn...
Podologia
Podologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilakty...
Nowe artykuły
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Embarking on the delightful and meaningful journey of choosi...