Warszawa gdzie trenować

Warszawa: gdzie latem trenować nad Wisłą?

Opublikowano: 25 lipca 2018

Warszawskie bulwary wzdłuż Wisły stały się miejscem regularnych treningów biegowych, rowerowych i rolkowych. Ale Wisła to nie tylko nowe bulwary – jest wiele innych miejsc, gdzie można trenować różne sporty – zarówno rekreacyjnie, jak też bardziej profesjonalnie.

Pod mostem Poniatowskiego od strony Stadionu Narodowego można zagrać za darmo na czterech boiskach do siatkówki plażowej, obok jest boisko z bramkami do beach soccera (plażowej piłki nożnej) i trybuny na mniej więcej 200 miejsc, a od strony rzeki ustawiono urządzenia do street workoutu, czyli kalisteniki. Można też zagrać w bubble football, w którym zawodnicy grają w piłkę w wielkich dmuchanych kulach. Strefa będzie czynna do końca września.

Przy moście Świętokrzyskim znajduje się ścianka do boulderingu, czyli wspinaczki bez lin.

Jeszcze wyżej można wejść w Parku Linowym Warszawa, położonym na wysokości zoo. Jest tam m.in. trudna technicznie trasa dla dorosłych zawieszona na wys. 8-12 m. Za jedno przejście trzeba zapłacić od 30 do 50 zł.

W pobliżu parku linowego, na wysokości parku Praskiego, znajduje się mały kompleks sportowy przy kawiarni Beach Bar Aquatica, gdzie można za darmo poślizgać się na skimboardzie, zagrać w siatkówkę plażową i bule, potrenować na urządzeniach do street workoutu.

Na lewym brzegu Wisły małym centrum sportów wodnych stał się port Czerniakowski. Są tu kajaki, łodzie, ludzie pływają na supach (deskach z wiosłem). Warsaw Wake Academy – Bezpieczna Przystań usadowiła się na końcu portu Czerniakowskiego. Można tam pod okiem instruktora nauczyć się pływać na wake’u, czyli specjalnej desce.

W porcie Czerniakowskim można też zacumować łódkę, wypożyczyć kajak lub niedużą łódkę z silnikiem. Za godzinę pływania zapłacimy 15 zł w tygodniu i 20 zł w weekendy, za dobę 50 i 60 zł. Na terenie portu jest też boisko do kajak polo – pisze Gazeta Wyborcza.

Na cyplu przy Trasie Łazienkowskiej działa jeden z najnowocześniejszych kompleksów do siatkówki plażowej Monta Beach Volley Club. Do dyspozycji jest aż 12 boisk. Godzina grania kosztuje 50 zł.

Również na Cyplu Czerniakowskim swoją siedzibę ma klub DeSki, który ma nowoczesną bazę kortów do tenisa i squasha. Cztery korty z nawierzchnią z mączki ceglanej i cztery korty z twardą nawierzchnią czynne są przez 24 godziny na dobę. Godzina grania kosztuje 25-60 zł.

Między Cyplem Czerniakowskim a nowymi bulwarami znajdziemy jeszcze siłownię plenerową i siłownię do street workoutu (obydwa obiekty między klubami Grunt i Woda i Hocki–Klocki) oraz rowerowy tor pumptrack (przy klubie Plac Zabaw).

Więcej: www.wyborcza.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
bulwary wiślane
22 marca br. radni Warszawy wyłączyli...
jak zacząć ćwiczyć
Często mężczyźni po czterdziestce decyzję o uprawian...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...