wyścigi rowerów miejskich

● O takich zawodach jeszcze nie słyszałeś. W Łodzi organizują wyścigi rowerów miejskich

Opublikowano: 14 czerwca 2017

W Łodzi wymyślono… wyścigi rowerów miejskich na torze kolarskim. W zawodach 2 lipca może wziąć udział każdy, ale wcześniej trzeba zaliczyć obowiązkowy trening.

Zawody odbędą się na torze Klubu Sportowego „Społem” przy ul. Północnej 36 w godzinach 18-19.30. Będą jedną z imprez podczas Dnia Roweru.

Żeby wziąć udział w zawodach, trzeba spełnić kilka warunków: mieć ukończone 18 lat, podczas treningów i zawodów być wyposażonym w twardy kask rowerowy, zapoznać się z regulaminem zawodów i podpisać stosowne oświadczenia.

Ale to nie wszystko. Już od najbliższej niedzieli (18 czerwca w godz. 10-12) zaczynają się treningi przygotowawcze. Udział w nich jest obligatoryjny, jeśli chce się wystartować 2 lipca. Informacji o kolejnych należy szukać na stronie internetowej i facebooku KS „Społem”.

O przebiegu samych zawodów opowiada Gazecie Wyborczej Michał Jarosławski, sekretarz KS „Społem”. Wyjaśnia, że podczas rundy kwalifikacyjnej trzeba pięć razy okrążyć tor. Startować będzie czterech zawodników jednocześnie, dwóch najlepszych przejdzie do rundy półfinałowej, która zostanie rozegrana na dystansie trzech okrążeń. Podczas finału tor trzeba pokonać również pięć razy. Rundy zostaną rozegrane osobno dla mężczyzn i kobiet.

Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli zestawy upominków. Biuro zawodów w którym dokonywana będzie weryfikacja zgłoszeń będzie mieściło się w budynku pawilonu kolarskiego KS „Społem”. Będzie odpowiednio oznaczone. 10 rowerów publicznych już zostało przekazanych klubowi sportowemu i czeka na uczestników, którzy chcą trenować. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Łódzkie wyścigi rowerów miejskich organizowane na torze kolarskim to prawdopodobnie pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Więcej: www.wyborcza.pl
Fot.: www.nextbike.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *