● Oponka na brzuchu: trening siłowy czy “aeroby”?

Opublikowano: 15 maja 2017

Aby sprawdzić, jaki wpływ na tzw. oponkę na brzuchu ma rodzaj wykonywanego wysiłku fizycznego, naukowcy z Harvardu wzięli pod lupę badania na 10,5 tys. amerykańskich mężczyzn w wieku 40 lat.

Okazało się, że codzienny, 20-minutowy trening siłowy dużo skuteczniej zapobiega związanemu z wiekiem odkładaniu się tkanki tłuszczowej na brzuchu niż trwający tyle samo czasu i wykonywany z taką samą intensywnością trening aerobowy – podaje wp.pl, powołując się na informuje pisma „Obesity”.

Panowie, którzy wydłużyli czas ćwiczeń siłowych o 20 minut dziennie, mieli dwukrotnie mniejsze przyrosty w pasie w porównaniu do tych, którzy o tyle samo wydłużyli treningi tlenowe. Osoby niećwiczące wcale, a jedynie regularnie pracujące w ogródku czy dużo chodzące po schodach, miały przyrosty największe.

Naukowcy tłumaczą, że najlepiej połączyć ćwiczenia siłowe i aerobowe i odradzają budowanie kondycji po czterdziestce jedynie w oparciu o trening wysiłkowy. Z wiekiem tracimy siłę i masę mięśni, a trening siłowy temu zapobiega.

Więcej: www.wp.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
rozepchany żołądek
Mniej więcej od tygodnia zauważam, że odczuwam zdecy...
tabletki na odchudzanie
Gdy się odchudzamy, zrzucamy "mięsień piwny" czy cho...
zrzucamy oponkę
Obiecałem, że co 10 dni będę się fotografował i mier...
jak zrzucić oponkę
No i stało się. Wystarczył jeden rodzinny obiad, by...
odchudzanie
Dziś krótki wpis o tym, jak ważny jest ruch w zrzuca...