● Ciekawe odkrycie podczas symulacji lotu na Marsa. Sól potęguje głód, a nie pragnienie

Opublikowano: 30 maja 2017

Niemieccy naukowcy zakwestionowali zależność, że jedzenie słonego pożywienia wzmaga pragnienie. W badaniu przeprowadzonym podczas symulacji misji na Marsa zaobserwowano, że jest dokładnie odwrotnie.

Naukowcy z German Aerospace Center (DLR), Max Delbrück Center for Molecular Medicine (MDC) oraz Vanderbilt University podczas badań symulujących podróż na Marsa naukowcy stworzyli środowisko, w którym każdy aspekt żywienia, spożycia wody i spożycia soli może być kontrolowany i mierzony.

Wyniki potwierdziły, że spożywanie większej ilości soli prowadziło do wyższej zawartości soli w moczu – nic dziwnego. Nie było też zaskoczenia w korelacji ilości soli i ilości moczu – pisze serwis dzienniknaukowy.pl. Jednak większa ilość uryny nie wynikała ze spożywania większej ilości płynów. W rzeczywistości słona dieta powodowała, że ​​osoby piły mniej. Sól aktywowała mechanizm oszczędzania wody w nerkach.

Wcześniejsze tezy mówiły o tym, że naładowane jony sodu i chlorku w soli „łapały” cząsteczki wody i wciągały do ​​moczu. Nowe wyniki wykazały jednak na coś innego: mocznik przeciwdziałał przyciąganiu wody przez jony sodu i chlorku. Jednak syntezowanie mocznika wymaga dużo więcej energii, co wyjaśnia, dlaczego osoby na diecie o wysokiej zawartości soli spożywały więcej kalorii.

Więcej: www.dzienniknaukowy.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
indeks sytości
Uczucie sytości po jedzeniu jest związane z zawartoś...
sól ciśnienie
Prawidłowa dieta nie wystarczy, żeby uniknąć nadciśn...
ból zęba
Na domowe sposoby na przeziębienia, grypę, bóle i in...
sycące jedzenie
...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...