co na porost włosów

Co na porost włosów? Jest szansa na nowy lek

Opublikowano: 11 maja 2018

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze odkryli – nieco przypadkowo – lek, który może być przydatny w leczeniu łysiny. W odbudowie aktywności cebulek i mieszków włosowych ma bowiem pomóc lek stosowany do tej pory przeciwko osteoporozie, czyli osłabieniu kości. To preparat o nazwie WAY-316606.

Główny autor badania dr Nathan Hawkshaw z University of Manchester twierdzi, że preparat hamuje białko SFRP1, które blokuje tworzenie nowych tkanek, w tym również włosów. Z tego powodu miał być przeznaczony do leczenia osteoporozy, powodującej zrzeszotnienie i osłabienie tkanki kostnej.

Przy okazji ujawniono, że środek ten może pomóc również w leczeniu łysienia. Wskazują na to badania laboratoryjne, w których wykorzystano fragmenty skóry pobrane od ponad 40 mężczyzn, którzy poddali się przeszczepowi włosów.

Dr Hawkshaw przyznaje, że o wszystkim rozstrzygną badania kliniczne, a tych jeszcze nie przeprowadzono. Najpierw muszą one wykazać, czy środek jest bezpieczny w stosowaniu.

Jakprzypomina rynekzdrowia.pl, cytując PAP, Na rynku od lat dostępne są dwa preparaty na porost włosów: minoksydyl przeznaczony dla kobiet i mężczyzn oraz finasteryd wykorzystywany włącznie u mężczyzn. Nie zawsze są one jednak skuteczne i mogą powodować działania uboczne.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
masturbacja
Dawniej wierzono, że masturbacja może powodować ślep...
łysienie
Szczególnie starsze pokolenie nierzadko straszy młod...
wczesne łysienie
Zdaniem naukowców przedwczesne łysienie zwiększa ryz...
Amerykańscy specjaliści przebadali niemal 12 tys. mę...