zdrowy catering

Czas na zmiany – zdrowy catering

Opublikowano: 22 lipca 2020

Każdy początek miesiąca albo tygodnia to nowa szansa, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jeżeli od dawna zastanawiacie się jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, to dobry czas aby zainteresować się korzyściami jakie niesie ze sobą dieta pudełkowa.

Najtrudniej jest zacząć

Każdy, komu z sukcesem udało się zakończyć zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze przyznaje, że najtrudniej jest wytrwać w nowych postanowieniach przez kilka pierwszych dni. Nawet jeśli zdecydujemy się na zdrowy catering to stare przyzwyczajenia i ochota na podjadanie nieustannie będą zajmować nasze myśli. Komponując posiłki samodzielnie nie będziemy mieć najprawdopodobniej motywacji do gotowania zdrowych potraw ani biegania po warzywniakach w poszukiwaniu wymyślnych składników. Warto pamiętać, że dla naszego organizmu przejście na dietę stanowi spore zawirowanie. Nie wymagajmy od siebie zbyt wiele i starajmy się zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Wybierając dietetyczny catering zdejmujemy ze swoich barków spore obciążenie – nie musimy robić zakupów, nie musimy gotować. Możemy skupić się na miłym spędzaniu czasu, co będzie dla nas jednocześnie nagrodą za podjęty trud.

Catering wegetariański czy catering wegański?

Jeżeli nasza próba zmiany nawyków żywieniowych dotyczy rezygnacji z jakiś grup produktów – na przykład mięsa, jaj, nabiału czy ogółem produktów odzwierzęcych (jak w przypadku weganizmu) warto rozważyć catering wegetariański lub catering wegański. Dla przeciętnego człowieka, który przyzwyczajony jest do jedzenia mięsa początkowo bardzo trudno jest przestawić się na potrawy bezmięsne. Dodatkowo w Polsce jeszcze nie we wszystkich sklepach znajdziemy szeroki wybór produktów wegetariańskich i wegańskich. Fit catering nie tylko sprawi, że pozbędziemy się problemu poszukiwania rzadkich składników jak również skomponuje za nas różnorodne i smaczne dania. Wybierając najlepszy catering dietetyczny mamy pewność, że zachowany zostanie odpowiedni balans posiłków z podziałem na białka, tłuszcze oraz węglowodany. Nie przekroczymy również wybranej liczby kalorii, jeżeli oczywiście nie będziemy podjadać na boku.

zdrowy catering

Dieta catering sprzymierzeńcem jeśli chcemy schudnąć

Czasami decydując się na cateringi dietetyczne chodzi nam wyłącznie o to, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów – na przykład przed jakimś ważnym wydarzeniem: własnym ślubem czy wakacjami w ciepłych krajach. Wówczas pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć powinno być wyrzucenie lub oddanie jeśli to możliwe wszystkich nie służących nam produktów jakie mamy w domu. Chodzi głównie o słodycze, fast foody, słone przekąski czy tłuste wędliny i sery. Nie mając w domu pokus tego typu łatwiej będzie nam trzymać się nowego jadłospisu. Osoby, które zdecydowały się na fit catering potwierdzają, że najbardziej pomaga posiadanie w domu wyłącznie tego co mamy zjeść danego dnia, a co oferuje dieta pudełkowa oraz wody. Takim sposobem wiemy, że po prostu nic innego do jedzenia nie ma i trzymamy się założonego planu. To rozwiązanie jest nieco kontrowersyjne, ale ci którzy mają największe problemy z podjadaniem powinni je wypróbować.

Każda zmiana wiąże się z wyrzeczeniami i walką z samym sobą. Warto jednak pamiętać, że wspaniałe efekty nie pojawiają się same i są zawsze efektem pracy i determinacji. O sposób odżywiania warto dbać tym bardziej, że coraz częściej naukowcy informują jak wielkie ma to znaczenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Wiele z chorób, które można nazwać cywilizacyjnymi może zostać wyeliminowanych właśnie przez właściwe nawyki żywieniowe i odpowiednią dawkę ruchu. Zadbajmy o siebie już dziś!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
dbanie o sylwetkę
W dzisiejszych czasach, dbanie o sylwetkę i zdrowie...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
Jak obniżyć ciśnienie krwi
Jak wynika z wielu badań co trzeci Polak ma problemy...