Spalacze tłuszczu

Czym powinny charakteryzować się dobre spalacze tłuszczu?

Opublikowano: 9 czerwca 2020

Spalacze tłuszczu to substancje, które pomagają spalać nadmiar tkanki tłuszczowej. Są one wsparciem podczas diety, odchudzania, uprawiania aktywności fizycznej. Pozwalają one nie tylko spalić tłuszczą, ale także utrzymać już osiągniętą sylwetkę. Warto dowiedzieć się więcej na temat spalaczy i tego, jakimi cechami powinny się charakteryzować, aby były dobre i skuteczne.

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety, których głównym zadaniem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Składniki znajdujące się w tych suplementach przyśpieszają przemianę materii, a także podnoszą temperaturę ciała. Stosowanie spalaczy tłuszczu przynosi najlepsze efekty w połączeniu z dietą i ćwiczeniami. Jednak dobre spalacze tłuszczu przyniosą efekt także bez konkretnej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych. Obok suplementów w sklepach, aptekach, a nawet w naszych kuchniach można znaleźć także naturalne spalacze. To nic innego jak produkty spożywcze, które zawierają w sobie składniki przyśpieszające metabolizm, podnoszące temperaturę ciała, czy też zawierające substancje mające wpływ na spalanie tłuszczu.

Zanim wybierzesz spalacz tłuszcz, sprawdź skład!

Najważniejszą cechą, jaka ma wpływ na jakość danego suplementu diety spalającego tłuszcz, jest przede wszystkim jego skład. To właśnie od składu i proporcji poszczególnych składników zależy skuteczność danego preparatu. Zanim rozpoczniemy zażywanie spalaczy tłuszczu, warto dowiedzieć się, jakie substancje wchodzą w skład podobnych środków. Zapewni to świadomość, ale także pozwoli wybrać najlepszy produkt. Do substancji najczęściej stosowanych w spalaczach tłuszczu należą:

 • – kofeina i guarana,
 • – ekstrakty z pieprzu czarnego i cayenne,
 • – teobromina,
 • – tyrozyna,
 • – L-karnityna,
 • – CLA, czyli sprężony kwas linolowy,
 • – ekstrakt z zielonej herbaty.

Każdy z tych składników ma inne działanie i pełni inną funkcję w preparacie. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie każdy preparat będzie miał w sobie wszystkie te składniki. Wszystko zależy od jego rodzaju, przeznaczenia, a także innych zawartych w preparacie składników.

Dobierz rodzaj preparatu odpowiedni do potrzeb i stylu życia

Obecnie preparaty dostępne na rynku reklamowane są jako świetne i skuteczne. Wówczas przychodzi rozczarowanie, gdy nie działają one u danej osoby. Podobnie jest w sytuacji, kiedy koleżanka, znajoma, czy siostra poleca suplement, który w naszym przypadku wcale nie działa. Otóż w takiej sytuacji warto pamiętać, że powinien on być dobrze dopasowanych do organizmu osoby, która go zażywa, jej nawyków, stylu życia i sposobu odżywiania. Niektóre preparaty działają skutecznie tylko w połączeniu z treningiem lub konkretnym sposobem odżywiania. Inne mogą być stosowane przez osoby nieuprawiające sportu i spożywające normalne dawki kaloryczne, a mimo to będą skuteczne. Warto zatem zapoznać się z przeznaczeniem preparatu, a także jak już wspomniano, jego składem. Źle dobrany preparat może nawet zaszkodzić, jeśli będzie zawierał substancje uczulające lub nietolerowane przez osobę, która go zażywa. Podsumowując w kilku słowach, można rzec, że dobry spalacz tłuszczu to taki, który jest dopasowany do zażywającego go człowieka.

Szczegóły na temat dawkowania i zalecenia

Każdy suplement diety powinien zawierać informacje, jak do dawkować, kto może go przyjmować, jakie są zalecenia, ale także przeciwskazania. Nie warto kupować tanich suplementów diety, w tym spalaczy tłuszczu z niewiadomych źródeł, nieposiadających informacji na temat stosowania. Jeżeli mamy takie informacje, bardzo ważne jest, by się do nich stosować. Nawet najlepsze spalacze tłuszczu nie zadziałają, gdy będziemy je stosować inaczej, niż zaleca producent. W przypadku, gdy suplement ma przynosić efekty w połączeniu z treningiem i działa jako jego wspomaganie, nie ma co liczyć, że zadziała, kiedy będziemy siedzieć na kanapie. Podobnie jest w przypadku dawkowania. Przyjmowanie suplementu w mniejszych dawkach, nieregularnie może nie przynieść żadnych rezultatów. Z kolei przyjmowanie go zbyt często, w większych dawkach, w celu przyśpieszenia jego działania może być szkodliwe dla organizmu. Niektóre suplementy diety zawierają także ostrzeżenia o tym, że zawierają duże ilości danego składnika i przyjmowanie go z innych źródeł może nieść ryzyko przedawkowania.

Im naturalniej, tym lepiej

Jak można było zauważyć podczas omawiania składu spalaczy tłuszczy, wiele substancji pochodzenia może korzystnie wpłynąć na zlikwidowanie tkanki tłuszczowej. W związku z tym nie ma potrzeby, aby dobre spalacze tłuszczu zawierały w sobie dużo chemii i sztucznych substancji. Warto wybierać te suplementy diety zawierające głównie substancje pochodzenia naturalnego. Jest to korzystne z kilku powodów:

 • – po pierwsze, mają potwierdzone, skuteczne działanie,
 • – po drugie wiadomo, jak działają na ludzki organizm,
 • – po trzecie, mają formę przyswajalną dla organizmu,
 • – po czwarte, są bezpieczniejsze i nie wnoszą do organizmu toksyn.

Dlatego też substancje naturalne są podstawą wielu spalaczy tłuszczu, ale też innych suplementów diety korzystnie wpływających na stan całego organizmu.

Czym charakteryzują się dobre spalacze tłuszczu?

Sporo już powiedziano o tym, czy powinny charakteryzować się skuteczne i efektywne spalacze. Do ich najważniejszych cech należą:

 • – mają dobry skład, bogaty w substancje działające na metabolizm, podnoszące temperaturę ciała i pobudzające,
 • – są dostosowane do stylu życia, zdrowia, potrzeb i nawyków przyjmującego,
 • – pochodzą ze sprawdzonego, pewnego źródła, a ich opakowanie zawiera zalecenia na temat przyjmowania i możliwych skutków ubocznych,
 • – są stosowane zgodnie z zaleceniami,
 • – zawierają dużo substancji naturalnych, a znacznie mniej lub wcale tych pochodzenia sztucznego.

Podsumowując, wybór dobrych spalaczy tłuszczu wcale nie jest taki trudny. Wystarcz tylko wybrać te o odpowiednim składzie i przeznaczeniu. Trzeba też pamiętać, że będą one działały lepiej, jeśli połączy się je z ćwiczeniami fizycznymi, zdrowym odżywianiem, a także naturalnym spalaczami obecnymi w diecie jak kawa, pieprz czarny, chili, zielona herbata oraz grejpfruty.

Artykuł powstał przy pomocy sklepu Activus, który przygotował ranking najlepszych spalaczy tłuszczów – https://activus-sport.pl/ranking-spalaczy-tluszczu-2019

 

Udostępnij ten post: • wiola pisze:

  Właśnie ja też starałam się schudnąć przed ślubem i faktycznie mi się udało. Ostatnio nawet oglądałam zdjęcia jakie wykonał Fotograf ślubny Warszawa i szczerze mówiąc prezentują się super

 • lena pisze:

  Spalaczy tłuszczu nie stosuję już od dłuższego czasu, taka prawda. Jakoś potrafię bez tego życ 🙂

 • Mateusz pisze:

  Próbowałem odchudzać się za pomocą samych spalaczy tłuszczu… Efekty były słabe. Dopiero, gdy doczytałem, że należy dodatkowo ćwiczyć to spalacze pokazały swoją moc.

  Mimo wszystko najważniejsza jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta, bez tego nie ma co się spodziewać efektów po takich specyfikach.

 • Ula pisze:

  Spalacze tłuszczu jak sama nazwa nam podpowiada maja za zadanie pomóc nam spalać tkankę tłuszczowa. Ich zadanie to po prostu redukcja tkanki tłuszczowej. Sięgamy po nie w momencie gdy chcemy zredukować nadmierny poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
Jak obniżyć ciśnienie krwi
Jak wynika z wielu badań co trzeci Polak ma problemy...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
choroby układu krążenia
Choroby cywilizacyjne nie tylko wpływają na komfort codzienn...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...