Polska firma z malutkiej wsi dostarczy wszystkie bramki na mundial w Rosji

Interplastic

Firma Interplastic, mająca siedzibę w Tuchomiu (woj. pomorskie, niecałe 1200 mieszkańców), wygrała przetarg na niezwykle prestiżowy kontrakt. Dostarczy wszystkie bramki, które umieszczone zostaną na boiskach podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosji.

Interplastic to firma powstała w roku 1985, ale nie jest nowicjuszem w branży sportowej. Ich produkty były już obecne na turniejach piłki nożnej w Argentynie, Rwandzie, a także na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Chwali się, że jej sprzęt trafia do 50 krajów na całym świecie.

Jako pierwsza informację o wygranym przetargu przez Interplastic podała Wirtualna Polska.

Na stronie internetowej Interplasticu czytamy, że „atutem, który zaważył o wyborze polskich bramek na najbardziej prestiżową imprezę sportową, jest unikatowa i opatentowana ich konstrukcja „Goal in a box”. Pozwala ona na umieszczenie kompletnej bramki wraz z siatką w jednym kartonie, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów transportu oraz magazynowania”.

Podczas tak dużego przedsięwzięcia oznacza to niemałe oszczędności.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca br. i wystąpią na nim 32 reprezentacje. Polacy swój pierwszy mecz z Senegalem rozegrają 19 czerwca.

Źródło: WP Sportowe Fakty

[efb_likebox fanpage_url=”sprawnypo40″ box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”0″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.