komary

LG wprowadzi do sprzedaży smartfon odstraszający komary

Opublikowano: 3 października 2017

Do sprzedaży trafi wkrótce smartfon firmy LG Electronics z technologią odstraszającą komary – poinformowała w poniedziałek (2 października) agencja Kyodo. Pierwszym sprzedażowym rynkiem będą Indie, a urządzenie ma kosztować 7,9 tys. rupii, czyli ok. 120 dol.

Telefon K7i z systemem Android wyposażony jest w specjalną aplikację “mosquito away”, która emituje ultradźwięki o częstotliwości “nieodpowiadającej komarom”.

Jak zapewnia producent, technologia “jest całkowicie bezpieczna dla ludzi”. Według Kyodo do wprowadzenia na rynek nowego smartfona zachęciła koncern LG popularność innych jego urządzeń z technologią “mosquito away” – telewizorów i klimatyzatorów – które są już dostępne na indyjskim rynku.

Jak informuje Puls Biznesu, w przyszłości K7i ma być sprzedawany również w innych krajach – zapowiada LG.

Czy telefon okaże się skuteczny w walce z komarami? Technologia “Mosquito Away”, jak wyjaśnia Business Insider, polega na emitowaniu ultradźwięków – niesłyszalnych dla człowieka, a – jak twierdzi firma – odstraszających owady.

Problem polega na tym, że pomysł wcale nie jest nowy, a dotychczasowe testy nie wykazywały sukcesów technologii. Amerykańskie Stowarzyszenie Kontroli nad Komarami (ang. American Mosquito Control Association) zaznacza, że co najmniej 10 badań z ostatnich 15 lat wykazało, że ultradźwięki nie odstraszają owadów. Organizacja zaznacza przy tym, że firmy wykorzystują ultradźwięki jako narzędzie marketingowe.

Źródło: Puls Biznesu, Business Insider

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Xiaomi
Są takie marki oferujące nam...
algorytm lekarz
W najnowszym numerze Nature Medicine opisano aplikac...
komar
Łagodna zima może spowodować nieco późniejszy rozród...
smartfon
Smartfon obniża zdolności poznawcze mózgu nie tylko...
30 kwietnia 2017 r. dr Maciej Dębski, socjolog z Gda...