perfumy z alkoholem

Męskie perfumy z alkoholem

Opublikowano: 19 listopada 2020

Nic tak dobrze nie pasuje do eleganckiego mężczyzny, jak wykwintne perfumy. Tych w perfumeriach nie brakuje. Panowie mogą wybierać pomiędzy zawsze modnymi zapachami skórzanymi czy tytoniowymi. Za luksusowe perfumy męskie uchodzą też zapachy orientalne. Jeśli jednak chce się postawić na odrobinę oryginalności, a jednocześnie nie utracić elegancji, warto z bliska przyjrzeć się perfumom, które w swoim składzie zawierają alkohole.

Alkohol i perfumy – niezwykłe połączenie?

Wiele osób wyobraża sobie, że perfumy i alkohol to niecodzienne i nietuzinkowe połączenie, z którym rzadko można się spotkać. Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości wszystkie wody kolońskie, toaletowe, perfumowane, a także najprawdziwsze perfumy zawierają alkohol. Chociaż nie jest on wymieniany w ich składzie, to jest podstawową substancją, która tworzy piękny zapach. Alkohol w perfumach wykorzystywany jest do rozpuszczania olejków eterycznych. To, dzięki temu poszczególne aromaty można właściwie zmieszać, tak aby mogły się rozchodzić po skórze i w powietrzu.

Luksusowe alkohole w luksusowych perfumach

Aromaty rumu, koniaku, whisky czy wódki coraz odważniej stosowane są przez branżę perfumeryjną. Swoje miejsce znajdują one w męskich perfumach dla prawdziwych dżentelmenów. Podkreślają one zapachy pozostałych woni pachnidła, nadając mu nietypowego charakteru. Perfumy męskie z alkoholem idealnie sprawdzą się jako dodatek do wieczorowego stroju, będą też ciekawie prezentować się w zestawieniu ze strojem codziennym.

perfumy z alkoholem

Perfumy z wykwintnymi trunkami

Perfumy męskie najczęściej sięgają po wonie whisky oraz Burbona. Stanowią one uzupełnienie pachnideł szyprowych, drzewnych i orientalnych. Alkoholowe aromaty mają zapewnić ciepłe akcenty miodowo-przyprawowo-czekoladowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że perfumy z whisky czy burbonem są mocne i wyraziste. To, dlatego sięgać powinni po nie mężczyźni mający styl zadziornego eleganta, pewni siebie, którzy wiedzą czego chcą i nie boją się po to sięgnąć.

Perfumy dla prawdziwego łowcy przygód

O ile burbon i whisky odnaleźć można w perfumach dla eleganta, o tyle rum jest składnikiem pachnideł, które spodobają się każdemu poszukiwaczowi przygód. Aromat tego trunku zazwyczaj stanowi nutę serca. Woń tego napitku wprost zachęca do zabawy i odprężenia. Rum stanowi uzupełnienie męskich perfum o korzenno – świeżych nutach. Przykładem rumowych perfum będzie m.in. Bentley For Man Intens. Ich zapach zwiastuje przygodę i zabawę. Pachnidło jest słodkawe, ostre, przebojowe, nieco tajemnicze.

perfumy z alkoholem

Królewskie perfumy z koniakiem i brandy

koniak i brandy to napitki, po które chętnie sięgają nie tylko dżentelmeni, ale i koronowane głowy. Nic więc dziwnego, że perfumy męskie zawierające te aromaty często nazywane są królewskimi. Zachwycają one szykiem, elegancją i bogactwem. O tym, jak pachnie brandy w perfumach można przekonać się sięgając po Reveal Men Calvin Klein. Już kilka kropel tego zapachu przekona nas, że mamy do czynienia z najwyższej klasy luksusem.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Testery-perfum
Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez spryskania ci...
alkohol a pamięć
...
wino bezalkoholowe
Po przekroczeniu czterdziestki stajemy przed nowymi wyzwania...
Wszywka alkoholowa
Wszywka alkoholowa to jedna z metod leczenia uzależnienia od...
terapia osoby uzależnionej
Nie od dziś wiadomo, że terapia osoby uzależnionej zmienia c...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...