zabiegi medyczne w Czechach

PRAGA – hit turystyki medycznej

Opublikowano: 23 października 2020

Praga, piękna stolica Czech większości Polaków kojarzy się przede wszystkim z turystyką miejską i krótkim city break. Miasto to wielu Polaków odwiedza, aby nacieszyć się piękną architekturą, napić czeskiego piwa i poznać smaczną kuchnię południowych sąsiadów. Okazuje się jednak, że Praga ma o wiele więcej do zaoferowania. Jak pokazują statystyki, za południową granicę coraz częściej wybieramy się na leczenie oraz na zabiegi upiększające. Dlaczego?

Mniejsze kolejki, tańsze zabiegi

Popularność zabiegów medycznych w Czechach wzrosła kilka lat temu. Na początku na leczenie w Pradze wybierali się głównie mieszkańcy południowych województw Polski, których od czeskiej granicy dzieliło mniej więcej 5 godzin. Teraz na leczenie w Pradze decydują się nawet mieszkańcy Gdańska, Olsztyna czy Szczecina.

Korzystają oni z pomocy wyspecjalizowanych pośredników medycznych, którzy w ramach swoich usług oferują nie tylko organizację wybranego zabiegu, ale i przejazd tam i z powrotem. Popularność medycznych wyjazdów do Pragi wynika przede wszystkim z tego, że wiele zabiegów za południową granicą jest tańszych. Mowa tutaj przede wszystkim o zabiegach medycyny estetycznej takich jak plastyka piersi czy lifting twarzy. Do wyjazdu do Pragi zachęcają także mniejsze kolejki do zabiegów, wysokiej klasy specjaliści – lekarze, dobrze wyposażone kliniki, a także szeroka oferta zabiegów.

Do Pragi na leczenie

Jeszcze do niedawna do Pragi Polacy wyjeżdżali głównie na operacje zaćmy lub leczenie ortopedyczne, stomatologiczne. Korzystali oni z możliwości, jakie daje transeuropejska dyrektywa, która gwarantuje zwrot środków za leczenie przez NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca środki tylko za usługi medyczne znajdujące się w koszyku gwarantowanych świadczeń zdrowotnych.

Jak pokazują jednak liczby, do Pragi nasi rodacy jeżdżą nie tylko na zabiegi refundowane przez NFZ. Duże zainteresowanie budzą też te, których koszty w całości trzeba pokryć samodzielnie. Dlaczego? Skąd motywacja do ich przeprowadzenia w Pradze, a nie w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu? Przede wszystkim z powodu niskich cen.

Przykładowo za plastykę piersi w renomowanej praskiej klinice trzeba zapłacić 2899 euro. W tej cenie zawarte są konsultacje medyczne, zabieg powiększenia piersi lub powiększenia z modelowaniem, pobyt w klinice oraz w hotelu, biustonosz i rajstopy przeciwzakrzepowe, leki przeciwzakrzepowe, polskojęzyczny tłumacz. Ważne jest też to, że organizacją wyjazdu zajmuje się wyspecjalizowana firma tak jak np. Meditravel – https://meditravel.pl/piersi/. W Polsce zabieg powiększania piersi to koszt nawet 18 000-20 000 złotych. Podobnie wygląda kwestia ceny przy innych zabiegach medycyny estetycznej. W czeskich klinikach niemal o połowę taniej przeprowadzić można nie tylko plastykę piersi, ale również liposukcje, plastykę nosa, lifting twarzy.

Cena to jednak nie jedyny motywator do korzystania z usług praskich klinik medycyny estetycznej. Klienci Meditravel mogą skorzystać z opieki najlepszych specjalistów doświadczonych w zabiegach medycyny estetycznej. Operacje przeprowadzane są na wysokiej klasy sprzęcie, który spełnia zachodnioeuropejskie standardy. Ważne jest również to, że pacjenci objęci są stałą opieką zarówno na etapie przygotowawczym, jak i po zabiegu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Liposukcja brzucha
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają kompleksy dotyczące sw...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...