problemy z erekcją

Problemy z erekcją podczas stosunku: po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia…

Opublikowano: 22 listopada 2018

Problemy z erekcją dla części z mężczyzn wydają się czymś enigmatycznym i oderwanym od rzeczywistości. Wielu uważa, że ich to nie dotyczy lub liczą się z tym, że kiedyś staną wobec tego rodzaju problemu, ale są to raczej problemy w dalekiej przyszłości.

Jest w takim myśleniu pewien brak odpowiedzialności, ponieważ jak wskazują badania, problemy z potencją mogą się pojawić po 18, 20, 30, 40, 50, 60, a niektóre źródła szacują, że aż 50 % mężczyzn boryka się z tym problemem. Jeśli nie należysz do tej grupy, to należy Ci tylko pogratulować szczęścia, ale również uprzedzić, że to się może z dnia na dzień zmienić.

Jeśli z kolei borykasz się z tego typu problemami, to zaglądając tu zrobiłeś pierwszy krok w celu pozbycia się ich. Niezależnie jednak od sytuacji – warto zostać chwilę dłużej i zapoznać się z treścią niniejszego przeglądu. Został on opracowany w oparciu o specjalistyczny artykuł do którego link znajdziesz w tym wpisie.

Erekcja oraz jej zaburzenia – krótki przegląd
Wielu mężczyzn nie przykłada odpowiedniej wagi, do tego, jak funkcjonuje ich ciało. Albo nie są zbyt wyczuleni na jego komunikaty, albo zwyczajnie je ignorują. Ta ignorancja może się na nich kiedyś odbić i z pewnością odbije.

Problemy z erekcją mają to do siebie, że dotyczą bardzo ważnego obszaru naszego życia, jakim jest sprawność seksualna. Spełnienie seksualne jest bardzo ważną częścią naszego życia, gdyż odpowiada na jedną z naszych potrzeb fizjologicznych. Brak spełnienia rodzi szereg problemów natury psychicznej, nad którymi nie będziemy się w tym momencie pochylać.

O tym, że pojawiają się problemy, dowiemy się często z dużym wyprzedzeniem. Być może podczas stosunku nagle “twój przyjaciel” niespodziewanie oklapł i stał się nieczuły na próby ponownego pobudzenia. Może zdarzyło się to w trakcie masturbacji, a może podczas nakładania prezerwatywy. Sytuacja zasadniczo nie ma znaczenia, liczy się fakt, iż nasz penis stracił swoją rolę, którą miał do odegrania w tamtym momencie.

Erekcja to stwardnienie przyrodzenia na wskutek wzrostu przepływu krwi i większego jej dopływu do ciał jamistych prącia. Ciała jamiste to specjalne komórki, które są predysponowane do wypełniania się krwią, co zwiększa ich objętość oraz twardość. Stosowne jamki są oddzielone włóknami mięśni płaskich, w których kończą się łańcuchy nerwów erekcyjnych

Właściwe funkcjonowanie organizmu zakłada, że w momencie pojawienia się odpowiedniego bodźca, nasz penis będzie w gotowości do przeprowadzenia stosunku. Bodźcem może być dotykowe, wzrokowe lub słuchowe doznanie, wyobrażenie lub świadomość czekającego nas zbliżenia. Informacja ta jest przekazywana do ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym, który z kolei wysyła do całego organizmu sygnał o gotowości do odbycia stosunku. Do prącia napływa więcej krwi i tak koło się zamyka.

Zaburzenia potencji z kolei świadczą, że na którymś etapie tego procesu zachodzi pewna nieprawidłowość.

Konsekwencja problemów z męską seksualnością
Zaburzenia męskich funkcji seksualnych uniemożliwiają przeżycia pełnej erekcji. Oznacza to albo całkowity brak reakcji na stosowne bodźce, albo przedwczesne zakończenie erekcji. Szerzej ten problem omówiony został w artykule na erektoportal.pl. Na ten moment pozostaje nam stwierdzić, że problem z erekcją jest na tyle poważny, że uniemożliwia nam spełnianie swoich podstawowych funkcji jako mężczyzna.

Bez erekcji nie ma seksu. Bez zbliżenia nie ma nie tylko prokreacji i rozmnażania się, ale przede wszystkim zaspokojenia potrzeb seksualnych, zarówno mężczyzny jak i jego partnerki. Z kolei brak zaspokojenia tego rodzaju potrzeb to oczywisty problem, który znajduje odbicie w psychice człowieka, prowadzi do depresji, braku akceptacji siebie, zaburzenia samooceny i wielu innych konsekwencji na tle psychicznym.

Rozwiązanie tego problemu jest zatem najwyższym priorytetem każdego mężczyzny.

Kogo mogą spotkać problemy z erekcją?
Na wstępie stwierdziliśmy, że problemy z potencją mogą dotyczyć mężczyzn w różnym wieku – po 18, 20, 30, 40, 50, 60. Tak naprawdę sprawa wygląda tak, że młodsi mężczyźni cierpią na te problemy z innych powodów niż starsi, co wcale nie zmniejsza ich wagi, a wręcz sugeruje intensywniejsze działania.

Przyjrzyjmy się jednakże temu, dlaczego problemy z erekcją się w ogóle pojawiają. Znając przyczyny, uda nam się w przyszłości unikać czynników generujących problemy, co może nie przełoży się od razu na poprawę, ale w dłuższym okresie z pewnością przyniesie efekty, choćby w formie braku pogłębiania się schorzenia.

Przyczyny impotencji dzielą się na fizyczne i psychiczne i ten podział niejako szereguje je w odpowiedni dla nas sposób.

Przyczyny fizyczne to czyste brak na poziomie fizycznym. Najczęściej opierają się o niedobory pewnych elementów w organizmie lub też niewłaściwej pracy organizmu. Poniżej przytaczamy zestawienie czynników fizycznych.

I tak do czynników fizycznych zaliczamy:

działanie bakterii lub grzybów
cukrzyca
choroby serca i układu krążenia
zaburzenia hormonalne
uzależnienia/używki
leki obniżające ciśnienie,
uszkodzenia ciała,
siedzący tryb życia

Z kolei do czynników psychicznych, wynikających z pracy naszej psychiki, możemy zaliczyć:

stres i lęk
długotrwale odczuwane problemy w rodzinie, w pracy
niska samoocena
depresja
lęk przed zbliżeniem

Jak więc widzimy, całkiem sporo tych czynników i praktycznie wszyscy jesteśmy ciągle narażeni na wystąpienie przynajmniej części z nich. Dlatego tak ważne są odpowiednie działania profilaktyczne, Jak jednak sobie radzić w przypadku, kiedy już się takie problemy pojawią? Dokonajmy krótkiego przeglądu.

Proste sposoby na poprawę potencji
Jeśli już problemy z potencją się pojawią, to musimy zmienić swój styl życia na taki, który umożliwi nam regenerację organizmu. On sobie poradzi w wielu przypadkach niemal samodzielnie, ale musimy go nieco wspomóc.

Pierwszy krok, czyli wyeliminowanie przyczyn jako działanie profilaktyczne, już omówiliśmy. Szukamy najlepszych sposobów walki z przeciążeniem psychicznym i na odstresowanie się. Rozmawiamy z partnerem, bierzemy gorącą kąpiel i usuwamy blokady psychiczne.

Na czynniki fizyczne, największy wpływ ma zmiana diety. Sama jednak nie wystarczy ta zmiana – musimy wspomóc się suplementami i ziołami, które działają na naszą korzyść. Możemy na ten temat bliżej poczytać na przykład w tej stronie https://erektoportal.pl/. Przytaczanie bowiem dokładnych jadłospisów oraz listy suplementów w tym miejscu mija się z celem.

Najważniejsza informacja, jaka płynie z tego przeglądu jest taka, że…
Problemów z potencją nie należy się wstydzić, bo to nic nietypowego. Każdego z nas to kiedyś spotkało lub spotka. Ważniejsze od tego jest tylko informacja, że dzisiejsza wiedza i środki umożliwiają pozbycie się tych problemów. Zaglądając w przytoczone źródła, z pewnością znajdziesz informacje, jak zacząć walczyć ze swoją słabością.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Problemy z erekcją
Problemy z potencją są wśród mężczyzn coraz częstszy...
hiszpańska mucha
Afrodyzjaki to wszelkiego rodzaju substancje, któryc...
sprawność seksualna
Sprawność seksualna i niezaburzona erekcja to marzen...
problemy z erekcją
Problemy z erekcją mogą wynikać z przyczyn organicznych (...
rower krocze
Choć jazda rowerem w szerszym ujęciu dobrze wpływa n...