przeszczep włosów

Nowe możliwości w przeszczepach włosów dla mężczyzn

Opublikowano: 14 sierpnia 2018

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest tzw. łysienie androgenowe, powodowane nadmierną aktywnością męskich hormonów, tzw. androgenów. Proces ten jest najczęściej uwarunkowany genetycznie i pojawia się stopniowo: najpierw powstają niewielkie zakola, w miarę upływu czasu zachodzą one coraz głębiej, aż łysina obejmie całą górę głowy. Badania wykazują, że co trzeci mężczyzna między 25 a 40 rokiem życia zmaga się z problemem łysienia, a w wieku 50 lat problem ten dotyczy ponad połowy mężczyzn.

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest tzw. łysienie androgenowe, powodowane nadmierną aktywnością męskich hormonów, tzw. androgenów. Proces ten jest najczęściej uwarunkowany genetycznie i pojawia się stopniowo: najpierw powstają niewielkie zakola, w miarę upływu czasu zachodzą one coraz głębiej, aż łysina obejmie całą górę głowy.

Badania wykazują, że co trzeci mężczyzna między 25, a 40 rokiem życia zmaga się z problemem łysienia, a w wieku 50 lat problem ten dotyczy ponad połowy mężczyzn.

Dla wielu mężczyzn problem ten jest to trudny do zaakceptowania. Spadająca samoocena, mniejsza pewność siebie, a to tylko niektóre z czynników towarzyszących temu procesowi.

Jak z tym walczyć? Jak podnieść swoją atrakcyjność i zmienić swoje życie?
Odpowiednia dieta, używanie preparatów kosmetycznych lub leków czy nawet mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (tzw. regeneris), to jedynie półśrodki, które w najlepszym wypadku poprawią stan owłosienia głowy nie eliminując problemu.

Najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest kompleksowy przeszczep włosów. Mieszki włosowe przeniesione do miejsc łysiejących rozwijają się w swoim naturalnym środowisku, dzięki czemu zapewniają naturalny wygląd pozostając najbardziej efektywnym sposobem walki z łysieniem.

Na rynku dostępne są dwie metody przeszczepu:

  • FUT: owłosiona skóra głowy pomiędzy uszami usuwana jest poprzez nacięcie paska skóry i rozdzielenie na poszczególne mieszki włosowe (wiązkę mieszków włosowych). Ze względu na fakt, iż pobrane włosy zszyte są szwem ciągłym, pozostaje ślad w postaci bardzo cienkiej linii.
  • FUE: Tutaj mieszki włosowe (wiązka mieszków włosowych) w rejonie karku pobierane są jeden po drugim, po czym pojedyncze włosy przenoszone są do obszarów łysiejących. Największą zaletą FUE jest to, że nie zostawia blizn i jest w stanie przyjąć 3-7 tys. przeszczepów w zależności od gęstości włosów.

Więcej: www.metamorphis.pl (placówka specjalizująca się w metodzie FUE).


Najlepsze olejki do brody 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeszczep włosów
Wypadanie włosów jest powszechnym i globalnym problemem, ale...
Przeszczep włosów
Problem łysienia dotyczy nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. M...