smartwatch dla dziecka

Smartwatch dla dziecka – kiedy się przydaje?

Opublikowano: 30 września 2021

Rodzic nie może bez końca towarzyszyć na każdym kroku swoim pociechom. Z czasem przychodzi taka chwila, że dziecko chce wypróbować swoją samodzielność, choć samemu do szkoły, na zajęcia dodatkowe albo do kolegów i koleżanek. Należy pozwolić mu na to, choć opiekunowie nie muszą tak całkowicie rezygnować ze sprawowania kontroli rodzicielskiej. Jak to możliwe? Wszystko dzięki smartwatchom dla dzieci, które jednak przydatne okazują się nie tylko dla rodziców, ale i dla samych małoletnich użytkowników.

Kontrola rodzicielska, czyli gdzie jest dziecko?

Kiedy maluch zaczyna już samemu poruszać się w niewielkiej odległości od domu lub coraz dalej, wówczas rodzic z pewnością chciałby wiedzieć, gdzie jego pociecha znajduje się w danej chwili. Ktoś mógłby podnieść argument w tym miejscu, że wystarczy wyposażyć dziecko w telefon komórkowy, aby zadzwonić do niego i zapytać po prostu, gdzie jest? Jednak smartwatch dla dziecka z lokalizacją GPS ułatwi kontrolowanie miejsca pobytu pociechy na szereg różnych sposobów.

Wielu producentów smartwatchów dla dzieci korzysta tylko z lokalizacji GPS, ale są i tacy, którzy wykorzystują do tego celu także alternatywne sygnały, jak np. Wi-Fi czy sygnał operatorów sieci komórkowej. Na przykład w ten sposób działa smartwatch dla dziecka firmy Calmean, dzięki czemu GPS może wskazać dokładne miejsce pobytu dziecka na otwartej przestrzeni, ale pozostałe sygnały wykorzystywane są, jeśli użytkownik znajdzie się w zamkniętym pomieszczeniu.

Za pomocą smartwatcha dla dziecka określić można także strefy bezpieczne, w których powinno przebywać owe dziecko w konkretnych godzinach. Jeśli tak nie jest, urządzenie wysyła alert o przekroczeniu granicy takiej strefy. W ten prosty sposób rodzic może dowiedzieć się np. o wagarach pociechy.

Smartwatch jako telefon komórkowy

Nowoczesny smartwatch wyposażony w kartę SIM może mieć funkcję odbierania i wykonywania połączeń głosowych lub przesyłania krótkich wiadomości tekstowych. Wszystko to sprawia, że smartwatch może z powodzeniem zastąpić dziecku telefon komórkowy. Jest poręczniejszym, wielofunkcyjnym urządzeniem, za pomocą którego będzie mogło skontaktować się z rodzicem, jeśli zajdzie taka konieczność.

Smartwatch ma tę zaletę, że zakłada się go na nadgarstek i właściwie można o nim zapomnieć. W przeciwieństwie do smartfona nie trzeba go wpakowywać do plecaka czy innej torby przy każdorazowym wyjściu użytkownika z domu.

Wiele smartwatchów ma ważną funkcję, przydatną dla dzieci w sytuacjach kryzysowych. Jeśli np. zdarzy się wypadek, maluch złamie rękę, może skorzystać z przycisku SOS w swoim smartwatchu i wezwać natychmiastową pomoc dla siebie lub kogoś w swoim bezpośrednim otoczeniu. Wówczas do zdefiniowanych numerów telefonów wysyłany jest alert o potrzebie pomocy wraz z dokładnym wskazaniem lokalizacji malucha.

Smartwatch dla dziecka przydaje się w wielu różnych sytuacjach – do lokalizacji, kontroli rodzicielskiej, wzywania pomocy czy też zastąpienia telefonu komórkowego. Szukasz odpowiedniego sprzętu? Sprawdź również ranking smartwatchy dla dziecka.

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
WhatsApp
Bardzo wiele osób korzysta obecnie z programu WhatsApp. Pozw...
Korzystanie z samochodu podczas upałów
Letnie upały potrafią skutecznie utrudnić życie kierowcom. S...
opaska SOS
Czy wiesz, że seniorzy stanowią aż 20% wszystkich zaginionyc...
zegarek do biegania
Lubisz biegać, a od pewnego czasu trenujesz coraz częściej i...
samoobrona
Samoobrona jest jednym z najczęstszych powodów, dla których...