zmarł Hugh Hefner

● Zmarł założyciel Playboya, Hugh Hefner

Opublikowano: 28 września 2017

O śmierci założyciela gazety – Hugh M. Hefnera – magazyn “Playboy” poinformował w środową noc (27 września) na swoim koncie na Twitterze. Hefner zmarł w wieku 91 lat.

Jak podaje w swoim oświadczeniu Playboy Enterprises, odszedł on “spokojnie” w swoim domu.

Zakładając magazyn “Playboy”, który prezentował nagie zdjęcia kobiet, w latach 60. stał się jedną z najważniejszych postaci związanych z pojęciem rewolucji seksualnej. Przez magazyn “Time” został swego czasu nazwany “prorokiem pop hedonizmu” – przypomina tvn24.pl.

Poza zdjęciami nagich dziewcząt na rozkładówce “Playboy” miał też ambicje intelektualne. Pisywali do niego m.in. Kurt Vonnegut, Joyce Carol Oates czy Vladimir Nabokov. W magazynie publikowano też wywiady z takimi osobistościami jak Fidel Castro, Martin Luther King czy John Lennon.

W jego legendarnej rezydencji towarzyszyło mu zazwyczaj kilka młodych kobiet. Życie z nimi udokumentowano w reality show “Dziewczyny z sąsiedztwa”, który emitowano od 2005 do 2010 roku. W rezydencji Hefner urządzał liczne imprezy, na których niezmiennie przez dekady pojawiali się celebryci. Swój tryb życia założyciel “Playboya” często usprawiedliwiał trudnym dzieciństwem.

Hefner chwalił się, że dzięki viagrze mógł cieszyć się seksem jeszcze w wieku ponad 80 lat. Kiedy miał 82 lata zapewniał w wywiadzie dla CNN, że nigdy nie dorośnie. Po raz ostatni spróbował ustatkować się w wieku 86 lat, kiedy poślubił młodszą o 60 lat Crystal Harris, swoją trzecią żonę.

W 2016 r. “Playboy” przestał publikować zdjęcia nagich kobiet tłumacząc decyzję wszechobecną pornografią w internecie. Z decyzji wycofano się w tym roku. Jak pisze Reuters, Hefner okazał się też geniuszem budowania marki, a jego “króliczek” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych logo na świecie.

Więcej: www.tvn24.pl
Fot. Andres Moreno/Flickr.com (CC BY 2.0)

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
pestki jabłek
Pestki jabłek zawierają amigdalinę, cyjanek i cukier...
Irena Szewińska
Irena Szewińska zmarła w piątek (29 czerwca 2018 r.)...
rowerzysta sąd
Mieszkaniec Szczecina zmarł kilka dni po tym, jak zo...
bieganie
Z badań przeprowadzonych u 10,9 mln maratończyków w...
Stephen Wooldridge
Środowisko australijskiego kolarstwa torowego poinfo...