Żona unika seksu – co robić?

brak seksu

Witam, od dłuższego czasu po forach internetowych poszukuję odpowiedzi w związku z problemem, z którym się borykam. Postanowiłem napisać do Państwa, bo nie mam odwagi z nikim o tym porozmawiać. Bardzo mnie to męczy, a temat jest dość krępujący. Napiszę wprost – cokolwiek bym nie robił, moja żona nie chce ze mną współżyć. Gdy tylko podejmuję ten temat, ona znajduje tysiące wymówek, by tego nie robić. Kiedyś było zupełnie inaczej. Seks był wpisany w naszą codzienność. Myślę, że nie tylko mi, ale jej także sprawiał przyjemność. Gdy żona zaszła w ciążę do zbliżeń dochodziło coraz rzadziej. Nie chciałem naciskać, rozumiałem, że to okres, w którym kobieta może obawiać się o bezpieczeństwo dziecka. Już wtedy było mi ciężko. Gdy urodziła się nasza córeczka też jeszcze znosiłem jakoś brak seksu, bo małe dziecko, nieprzespane noce, oczywiste było, że zmęczenie nie zachęcało żony do zbliżeń. Teraz jednak nasza córka ma już rok i nadal nic. Średnio raz na dwa miesiące żona się zgadza na współżycie, jednak wyczuwam w tym niechęć. Wiem, że robi to tylko z małżeńskiego obowiązku. Sama też nie chce, bym ją dotykał, pieścił – jak dawniej. Jak to możliwe, że to się aż tak zmieniło? Nie umiem tego zrozumieć, bo kiedyś byliśmy świetnymi partnerami w łóżku. Bardzo proszę o odpowiedź. Czy to normalne? Jak każdy mężczyzna mam swoje potrzeby i ta sytuacja doprowadza mnie już do szaleństwa. Prawdę mówiąc przez pewien czas już myślałem o tym, by skorzystać z usług… Wiadomo jakich. Nie chcę jednak zdradzać żony. Czy jest jakaś szansa, że to się zmieni?

W początkowym etapie związku szaleją „motyle” w brzuchu, jesteśmy naładowani endorfinami, wręcz potrafimy skakać ze szczęścia. Seks na tym etapie fascynuje, niezwykle pociąga. Wówczas partnerzy najczęściej nie wychodziliby się z łóżka. Myślimy, że tak będzie zawsze, jednak gdy mija etap zakochania, w szczególności u kobiet hormony nieco uspokajają się, co za tym idzie zmniejsza się chęć i zapotrzebowanie na zbliżenia intymne. Jest to zjawisko powszechne i większość par tego doświadcza. Niepokojące jest jednak ciągłe unikanie seksu, ponieważ jest on jednym z najistotniejszych elementów związku. Brak intymnych relacji niesie ze sobą wiele konsekwencji. Często jest powodem rozstań, zdrad czy rozwodów. Warto jednak zastanowić się, z czego to wynika. Najczęściej mężczyźni mają większe zapotrzebowanie na seks, jednak u kobiet także powinno regularnie występować. Z czego może zatem wynikać unikanie relacji intymnych?

POJAWIENIE SIĘ DZIECKA

Gdy na świat przychodzi dziecko, życie rodziców zostaje często wywrócone „do góry nogami”. Dotąd spokojne życie zamienia się w ciągły bieg. Do codziennych obowiązków dochodzi opieka nad dzieckiem, często nieprzespane noce, kolki, płacz. Nowa sytuacja niejednokrotnie doprowadza do frustracji i przemęczenia. To, jak młodzi rodzice sobie z tym poradzą zależy przede wszystkim od współpracy między nimi. Niestety, zdarza się tak, że mężczyźni pozostawiają większość obowiązków domowych żonie. Są zdania, że skoro ona nie pracuje, powinna na spokojnie poradzić sobie w domu ze wszystkim. Często mylnie postrzegają urlop macierzyński jako pewien rodzaj odpoczynku, a kiedy podejmują się jakiejś współpracy mówią „dobrze, POMOGĘ”. Oczywiście nie zawsze tak jest, jednak są przypadki, gdzie tak właśnie funkcjonuje rodzina z małym dzieckiem. Każdy mężczyzna powinien brać czynny udział w wychowaniu malucha. Powinien go karmić, przewijać, dbać o jego prawidłowy rozwój. Warto, by angażował się także w troskę o dziecko nocą, pozwalając żonie pospać. Przykładowo, można ustalić zasady, kiedy do dziecka wstaje mama, a kiedy tata. Kiedy kobieta odczuje, że jest otoczona troską, że ma wsparcie w mężu, gdy będzie miała choć odrobinę czasu wyłącznie dla siebie, to z pewnością korzystnie wpłynie to nie tylko na jej stan psychiczny, ale i na relacje z mężem. Często, doszukując się odpowiedzi na pytanie: „dlaczego żona nie chce współżyć?” nie zwracamy uwagi na tak oczywisty fakt, jak przemęczenie.

UMYSŁ KOBIETY A UMYSŁ MĘŻCZYZNY

Kobiety podchodzą do zbliżeń intymnych zdecydowanie bardziej emocjonalnie, niż mężczyźni. Często faceci zadają sobie pytania:

  • może jest jej ze mną źle w łóżku?
  • może robię coś nie tak?
  • może nie potrafię zaspokoić jej potrzeb?

Pytania te dotyczą samego seksu. Warto jednak zwrócić uwagę na cały dzień. Być może dla mężczyzn jest to niezrozumiałe, jednak na to, czy kobieta będzie miała ochotę na seks danego dnia może wpłynąć ogrom czynników. Pewne, pozornie niezauważalne drobnostki jak np. dobrowolne pomycie naczyń, zrobienie porządków czy zakupów, pytania „jak ci minął dzień”, „jak się dziś czujesz” mogą u kobiety wywołać chęć na zbliżenie. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, gdyż troska ze strony męża, poczucie bezpieczeństwa, drobne dowody miłości okazywane nie słowem, a czynem mogą zdziałać znacznie więcej niż pytanie „może by tak dziś jakiś numerek?”

TO WAŻNE: Pytania tego typu mogą bardziej zniechęcić, niż zachęcić kobietę. Być może sprawdzają się w przypadku par, które współżyją regularnie i ich pożycie jest udane, jednak gdy „coś tu nie gra” lepiej unikać bezpośrednich pytań „może w końcu byś się zgodziła na seks?”

ROZMOWA. ROZMOWA. ROZMOWA.

Po trzykroć napisane, bo też po trzykroć ważne! Często w natłoku obowiązków nie mamy czasu na szczere rozmowy, a to one są podstawą każdego związku. Jak kobieta nie do końca jest w stanie zrozumieć potrzeb mężczyzny, tak i mężczyzna nie zawsze pojmie potrzeby kobiety. Nasze umysły funkcjonują inaczej, dlatego nie ma innej drogi do lepszego poznania siebie nawzajem jak rozmowa. Zamiast zamykać się we własnej frustracji, warto otworzyć się na to, co druga strona ma do powiedzenia. Wbrew pozorom to trudne, lecz niezbędne. Bywa, że nawet w małżeństwach z wieloletnim stażem seks jest tematem tabu. Warto się przełamać, porozmawiać o potrzebach partnerki czy partnera.

WAŻNE: Jeżeli sami nie potrafimy odważyć się na taką rozmowę, warto skonsultować się z seksuologiem. Coraz więcej małżeństw z tego korzysta. Wsparcie specjalisty może nie tylko poprawić jakość życia seksualnego, ale także może pomóc w zrozumieniu siebie nawzajem.

Niechęć do seksu może wynikać z różnych czynników. Warto też upewnić się, że nie ma to związku z problemami natury ginekologicznej. Może być ona także związana z lękiem przed kolejną ciążą, bądź z depresją poporodową. Najważniejsze, by nie naciskać i nie czynić kobiecie wyrzutów w związku z brakiem seksu. Kobieta, która unika współżycia najczęściej odczuwa brak troski i wsparcia ze strony męża. Warto zatem przyjrzeć się sobie i swoim zachowaniom.

5 thoughts on “Żona unika seksu – co robić?

  1. Cześć wszystkim, tak się cieszę, że mój mąż wrócił po tym, jak zostawił mnie dla innej kobiety. Mój mąż miał romans ze współpracownikiem i bardzo kocham mojego męża, ale on zdradzał mnie ze swoim współpracownikiem i tą dziewczyną, myślę, że używa czarów lub czarnej magii na moim mężu, aby mnie nienawidził i to był tak krytyczny i nie na miejscu, cały dzień i noc płaczę, aby Bóg przysłał mi pomocnika, abym przyprowadził mojego męża! Byłem naprawdę zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy w Internecie i trafiłem na stronę internetową, która sugerowała, że ​​dr Bogaty może pomóc szybko odzyskać byłego chłopaka. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałam się z nim i powiedział mi, co mam robić, zrobiłem to, a potem rzucił dla mnie zaklęcie miłosne. 22 godziny później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo za mną tęskni. O mój Boże! Byłem bardzo szczęśliwy, a dziś znów jestem szczęśliwy z moim mężczyzną i radośnie żyjemy razem i dziękuję potężnemu czarodziejowi, dr. Bogu, jest tak potężny i postanowiłem podzielić się tutaj swoją historią. jeśli jesteś tutaj, a Twój Kochanek Cię odrzuca, lub Twój mąż przeniósł się do innej kobiety

  2. Ale bzdury, naprawdę chyba pisała to kobieta, bo raczej żaden facet z doświadczeniem życiowym. Jeśli chcesz iść na terapię, idź do faceta – u terapeutki skończy się na gadaniu o myciu garów i ścieraniu kurzy i nic z tego nie bedzie. Na dobry początek – przestań się tym przejmować i w ogóle nie karm ego żony. Nie proś, nie błagaj, nie kupuj kwiatów. Jeśli pytasz o temat, to tylko tak/nie, nie inwestuj czasu ani wysiłku. Jeśli jest odmowa – wróć do swoich spraw i miej to w nosie. Nie zachowuj się jak desperat, szanuj swój czas i nie daj sobą manipulować poprzez łóżko. Zobaczysz, że życie jest łatwiejsze, a jak śpiąca królewna poczuje, że nie ma czym grać, zmieni nastawienie. Jej w końcu też powinno zależeć. Jeśli nic się nie zmieni – pozew rozwodowy – brak pożycia to wystarczająco poważny powód. I dokładnie notuj daty „numerków”, odmów, powody, itp. Przydadzą się i na terapii, i na ewentualnej rozprawie rozwodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.