● Specjalny algorytm odpowie, kiedy umrzesz

Opublikowano: 5 czerwca 2017

Na podstawie obserwacji stanu narządów wewnętrznych sztuczna inteligencja jest w stanie określić, jak długo będziemy żyć. Wyniki są porównywalne do oceny konwencjonalnych lekarzy.

Naukowcy z Uniwersytetu w Adelajdzie znaleźli bowiem odpowiedź na zagadkę trapiącą niemal każdego człowieka. Jak długo będziemy żyć? Kiedy umrzemy? Okazuje się, że można to ustalić z 69-procentową skutecznością – na podstawie zdjęć naszych narządów wewnętrznych i specjalnego algorytmu używanego przez sztuczną inteligencję.

Do tej pory ocena wieku biologicznego człowieka i przewidywania dotyczące jego szacunkowej długości życia wymagały nie tylko dokładnych badań i sprawdzenia, w jakiej kondycji jest jego ciało oraz organy wewnętrzne, ale i sporej wiedzy medycznej, którą lekarze nabywają przez wiele lat praktyki zawodowej. Okazuje się jednak, że wcale nie jest ona konieczna, by ustalić, jak długo będziemy żyć – zauważa Radio Zet.

Australijczycy wykorzystali w tym celu tzw. technikę głębokiego uczenia się (deep learning) – powszechną w przypadku sztucznej inteligencji i wykorzystywaną m.in. przez Facebook do gromadzenia danych o użytkownikach. Dzięki równoległemu przetwarzaniu ogromnej ilości danych komputer jest w stanie rozpoznawać złożone procesy – w tym przypadku objawy chorób lub zmianę wyglądu organów pod wpływem różnych dolegliwości.

Według naukowców wykorzystanie sztucznej inteligencji w medycynie może być szansą na wczesną diagnostykę wielu poważnych schorzeń.

Więcej: www.radiozet.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Hyperbook
Wydajny, nowoczesny laptop sprawdza się w każdej rol...
Raspberry Pi
Raspberry Pi to platforma doskonale znana w świecie fanów te...
SYPWAI
Wcześniej w Internecie pojawiła się informacja, że The Neuro...
algorytm lekarz
W najnowszym numerze Nature Medicine opisano aplikac...
test krwi
Amerykańscy naukowcy opracowali test krwi, który ma pomóc...