jak sprawić kobiecie przyjemność

Jak sprawić kobiecie przyjemność? 5 rad

Opublikowano: 15 maja 2021

Nie od dziś wiadomo, że osiągnięcie podniecenia seksualnego zajmuje kobietom nieco więcej czasu niż mężczyznom. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które pomogą Ci rozpalić partnerkę i sprawić jej prawdziwą rozkosz.

Bądź pomocny, czyli droga do łóżka wiedzie przez porządki

W wielu przypadkach ochota na seks u kobiety pojawia się dużo częściej, gdy jest ona zrelaksowana i wypoczęta. Nie ma się co dziwić, że po całym dniu domowych obowiązków czy opieki nad dziećmi, Twoja ukochana nie ma ochoty na wieczorne igraszki. Jeśli sam z siebie zaproponujesz pomoc lub zabierzesz dzieci na kilkugodzinną wycieczkę poza dom, Twoja druga połowa na pewno będzie Ci wdzięczna. Oczywiście nie możesz traktować takiej przysługi transakcyjnie i za każdym razem oczekiwać seksu w zamian. Taka postawa odniesie bowiem zdecydowanie odwrotny skutek.

Zadbaj o siebie

Jeśli chcesz spędzić miły wieczór z ukochaną, nie zapomnij też zadbać o to, jak sam prezentujesz się w jej oczach. Trudno oczekiwać od partnerki podniecenia, gdy mężczyzna ma braki na polu higieny. Nikt nie każe Ci nakładać 3 warstw kremów przeciwzmarszczkowych, ale pamiętaj o czystości, odpowiednim stanie paznokci i higienie jamy ustnej. Staraj się zachować schludny wygląd, nawet jeśli jesteście sami w domu i nigdzie się nie wybieracie. Wiele pań na pewno doceni takie starania.

Gra wstępna i gadżety erotyczne

W sprawach seksu pośpiech rzadko jest wskazany. Co prawda od czasu do każdy lubi szybkie i namiętne zaspokojenie, jednak kobiety zazwyczaj preferują nieco dłuższą grę wstępną. Bardzo często to od gry wstępnej zależy satysfakcja osiągana w trakcie właściwego stosunku. Jeśli obie strony mają na to ochotę, w trakcie gry wstępnej można wykorzystać gadżety erotyczne. Do klasyków należą wibratory dla kobiet. W tej kategorii zabawek erotycznych wyróżnia się, chociażby wibrator króliczek. Dla dużej liczby kobiet osiągnięcie orgazmu możliwe jest jedynie poprzez stymulację łechtaczki. Ciekawym dodatkiem do wspólnych zabaw może być więc wibrator łechtaczkowy, które podstawowym zadaniem jest właśnie stymulacja tego obszaru.

Oferta sex shopów jest aktualnie bardzo szeroka i obejmuje mnóstwo innych mniej i bardziej zaawansowanych gadżetów erotycznych. Wśród zabawek erotycznych dla pań na uwagę zasługują również bezdotykowe masażery łechtaczki. W przeciwieństwie do tradycyjnych gadżetów erotycznych nie działają one na zasadzie wibracji. Za stymulację odpowiadają natomiast rytmiczne fale soniczne.

Pozycje mają znaczenie

Nowych doznań dostarczyć mogą również eksperymenty w kwestii jak się kochacie. Pozycji seksualnych są setki, jednak większość par używa zaledwie kilku ulubionych i stosuje je naprzemiennie. Nie ma nic w tym złego, ale po dłuższym czasie seks może nie być już tak ekscytujący. Warto więc zaskoczyć partnerkę i zaproponować nową pozycję. Paniom szczególnie mogą przypaść do gustu pozycje stymulujące punkt G. Są to głównie pozycje tylne, na przykład na pieska czy na łyżeczkę. Podniecające dla kobiet są również pozycje, w których stymulowana jest łechtaczka. Alternatywnie możesz spróbować dodatkowego stymulowania łechtaczki ręką w czasie stosunku w niektórych pozycjach.

Pamiętaj o antykoncepcji

Antykoncepcja, na pierwszy rzut oka może się wydawać bez związku z zadowoleniem kobiety w łóżku. Jednak ten brak związku jest tylko pozorny. Badania prowadzone przez amerykański Kinsey Institute for Research in Sex, Gender, and Reproduction wykazały, że podczas seksu z prezerwatywą poziom zadowolenia z życia seksualnego jest u kobiet o kilkanaście procent wyższy. Wynika to z tego, że kobiety chętniej kochają się, gdy nie muszą martwić się o niechcianą ciążę, czy też choroby przenoszone drogą płciową. Te same badania wykazały, że stosowanie prezerwatywy ma największe znaczenie w początkowej fazie związku. Wyniki badań dotyczy również kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. W związku z tym, nawet jeśli nie jesteś fanem prezerwatyw, możesz zaproponować partnerce takie rozwiązanie.

26 marca 2020

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
średnia długość członka
Średnia długość członka we wzwodzie wynosi około 13 centymet...
wibrator erotyczny
Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że wibratory eroty...
kamerki
Wiele kobiet i dość znaczny, ale stosunkowo mniejszy procent...
Masturbatory męskie
Tymczasowy brak partnerki nie musi oznaczać, iż w sf...
kobiecość
Ideały kobiecości nieustannie zmieniają się na przestrzeni w...