osiągnięcie orgazmu

Sposoby na osiągnięcie orgazmu

Opublikowano: 25 stycznia 2021

To, jak bardzo różni się rzeczywisty seks od fikcji przedstawionej w filmach czy w literaturze erotycznej odkrywa niemal każdy, kto zostaje postawiony w takiej sytuacji. Problem z osiągnięciem orgazmu wydaje się być stresujący, zwłaszcza na początku związku, a im dłużej trwa, tym bardziej nieznośny się staje. Większość osób uważa także orgazm za wyłączny warunek satysfakcjonującego aktu seksualnego. Czy szczytowania można się nauczyć? Jakie są najlepsze sposoby na osiągnięcie orgazmu?

Co to jest orgazm i jak wygląda?

Z fizjologicznego punktu widzenia orgazm jest reakcją na przyjemność w wyniku najsilniejszego podniecenia seksualnego, będącego finałem dowolnej formy aktywności seksualnej – masturbacji, seksu czy innych aktywności o podłożu erotycznym. Często nazywany szczytowaniem,  objawia się m.in. podwyższonym tętnem, przyspieszonym oddechem, skurczami pochwy lub wytryskiem i psychicznym uczuciem spełnienia seksualnego. Liczne badania dowodzą, że orgazmy pozytywnie wpływają na samopoczucie i optymistyczne podejście do życia, ponieważ dzięki tej reakcji ludzki organizm wydziela m.in. „hormony szczęścia”, co reguluje ogólną gospodarkę hormonalną. Być może dlatego brak orgazmu i nieudane próby jego osiągnięcia napawają frustracją.

Nie na każde zawołanie

Istnieją setki powodów, przez które pary mają kłopot z osiągnięciem orgazmu. Nieustanny stres, pośpiech, wyobrażenia wyniesione z filmów i książek, choroby, presja czy nawet strach przed szczytowaniem – to tylko niektóre z nich. Jedno jest pewne: osiągnięcie orgazmu przez jedno spojrzenie czy dotyk może być niesłychanie trudne i zazwyczaj trzeba poświęcić sobie dużo więcej czasu. Bez względu na to, czy chodzi o mężczyznę, czy kobietę, kluczem do osiągnięcia spełnienia seksualnego jest rozmowa, (samo)akceptacja i wzajemna nauka.

Sposoby na osiągniecie orgazmu

Pierwszym i niezawodnym sposobem na osiągnięcie orgazmu jest… samodzielna nauka! Zazwyczaj to kobiety mają większe obiekcje, niż mężczyźni, by zacząć uczyć się własnego ciała. Dlatego na początek warto zainwestować w niewielki gadżet erotyczny, np. niewielkie wibratory-bullety (https://www.erotino.pl/68-stev-realistyczny-miniwibrator.html), które wielkością są porównywane do szminek i łatwo je ukryć nawet w kosmetyczce. Jeśli taki krok wydaje się zbyt szybki, można zaopatrzyć się w lubryka i spróbować swoich sił własnoręcznie. Drugim sposobem na osiągnięcie orgazmu jest długa gra wstępna. Brzmi banalnie, a jednak dla początkujących związków może być trudne ze względu na intensywność emocji i wrażeń. Bardzo często warto powstrzymać się przed wykonaniem kolejnego ruchu o kilka minut i po prostu rozkoszować się daną chwilą – masażem, długim pocałunkiem czy szeptaniem do ucha przyjemnych rzeczy. Kolejnym sposobem na wspólną satysfakcję z aktu seksualnego jest korzystanie z gadżetów erotycznych (https://www.erotino.pl/), co bywa podniecające dla każdej ze stron.

Orgazm to nie wszystko

Warto pamiętać o tym, że tak delikatne kwestie wymagają poświęcenia czasu i uwagi, a także wrażliwości, czułości, zrozumienia i słuchania swojego partnera (lub wsłuchanie się w samego siebie). A przede wszystkim – osiągnięcie orgazmu zdecydowanie nie jest jedynym warunkiem na udane życie seksualne! To, co sprzyja budowaniu głębokiej relacji, bliskości i intymności w związku między dwojgiem ludzi, to przede wszystkim pielęgnowanie swoich uczuć i okazywanie ich oraz rozmowa. Nie każdy akt seksualny musi zakończyć się orgazmem, co nie oznacza, że był nieudany. Czasem liczy się chwila, przygoda i ekscytacja, a czasem wspólny czas spędzony razem. Wszystko zależy od konkretnej pary i naprawdę nie warto przejmować się tym, co mówią (i robią) inni, ani tym, jak seksualność pokazują współczesne media.

Udostępnij ten post:  • Blog Ozonee pisze:

    To brzmi banalnie, ale czasami wystarczy szczerze ze sobą porozmawiać na temat swoich potrzeb – wiele par tego nie robi, z czego mogą wynikać problemy i brak satysfakcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
średnia długość członka
Średnia długość członka we wzwodzie wynosi około 13 centymet...
wibrator erotyczny
Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że wibratory eroty...
kamerki
Wiele kobiet i dość znaczny, ale stosunkowo mniejszy procent...
Masturbatory męskie
Tymczasowy brak partnerki nie musi oznaczać, iż w sf...
jak sprawić kobiecie przyjemność
Nie od dziś wiadomo, że osiągnięcie podniecenia seksualnego...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...